Σήμερα θα διεξαχθούν οι περισσότερες αναμετρήσεις του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, οι οποίες αφορούν την 18η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 16η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Τα φώτα στρέφονται στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων, όπου θα διεξαχθεί το ντέρμπι του 1ου ομίλου με την Κύπρο να υποδέχεται στις 16:00 τον Εθνικό Αρχίπολης, με διαιτητή τον Τάσο Γιαννουκά και βοηθούς τους Κοκμοτό και Σταυρούλια.
Στον 2ο όμιλο το ενδιαφέρον βρίσκεται στα παιχνίδια όπου θα αγωνιστούν οι ομάδες που μάχονται για την αποφυγή του υποβιβασμού.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
18η αγωνιστική
Κυριακή

•Λάρδος 4:00μ.μ.
Ηρακλής Λάρδου- Νηρέας
Διαιτητές: Σπάρταλης, Αναστασοπούλου, Τσουρούτης
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Κουγκράς
• Ψίνθος 4:00μ.μ.
Δόξα Ψίνθου- Αστέρας Μασάρων
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Στεφανάκης, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
• Άγιοι Απόστολοι 4:00μ.μ.
Κύπρος- Εθνικός Αρχίπολης
Διαιτητές: Γιαννουκάς, Κοκμοτός, Σταυρούλιας
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Βασιλαράκης
Δευτέρα
• Θεολόγος 12:45
Δαμάγητος- Α.Ο. Σύμης
Διαιτητές: Σπάρταλης, Καλκαβούρας, Σταυρούλιας
Παρ. διαιτησίας: Διαμαντέας
Παρ. αγώνα: Σταυριανός
Ρεπό: Α.Σ. Χάλκης
2ος όμιλος
18η αγωνιστική
Κυριακή

• Μαλώνα 2:00μ.μ.
Άγιος Γεώργιος- Πολυβώτης
Διαιτητές: Κάζας, Σαρρής, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Θωμάς
• Κοσκινού 4:00μ.μ.
Ευαγόρας- Ακουσίλαος
Διαιτητές: Αντωνάς, Λάζος, Χατζηαλεξίου
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Κάππας
•Παστίδα 4:00μ.μ.
Αστέρας Παστίδας- Πολύστρατος
Διαιτητές: Καραγιάννης, Αχιολάς, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Καρίκης
• Άγιος Σουλάς 4:00μ.μ.
Ευκλής- Αθλέτικο Αφάντου
Διαιτητές: Δουλγέρης, Μαυρουδής, Κυριακίδης
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Μανέγας
• Άγιος Ισίδωρος 4:00μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Πλάτσης, Γιαννούλης, Τσεπούρας
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Στεργάκης
Δευτέρα
• Άγιοι Απόστολοι 4:00μ.μ.
Α.Ε. Αδελφοσύνης- Ασπίδα Σαλάκου
Διαιτητές: Αντωνάς, Τσέτσος, Σαρρής
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Βελής
Όμιλος Νήσων
16η αγωνιστική
Κυριακή

• Πάτμος 1:00μ.μ.
Ξάνθος Πάτμου- Α.Ο. Βαθύ Καλύμνου
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Κορώνης, Βουλγαράκης
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Τσαμπαλάκης
• Κέφαλος 3:00μ.μ.
Νικαγόρας- Δόξα Καρδάμαινας
Διαιτητές: Παρχαρίδης, Αλέκος, Γιαμουζής
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Κατσαράς
Τρίτη 26/3
• Ζηπάρι 1:30μ.μ.
Αναγέννηση Ασφενδιού- Α.Ε. Λέρου
Διαιτητές: Παρχαρίδης, Πατσιαούρας, Γιαμουζής
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Φωταράς
Ρεπό: Καλυμνιακός

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ