Διαγόρας -Ο.Φ. Ιεράπετρας: 0-0: «Λευκή» ισοπαλία στο δημοτικό στάδιο

Ισόπαλο χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Διαγόρα με τον Ο.Φ. Ιεράπετρας στο δημοτικό στάδιο της πόλης μας στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στο 2ο όμιλο (Νότιο).
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι στο ματς, όταν στο 3ο λεπτό το σουτ του Μπενίτεζ από το σημείο το πέναλτι, πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μπίντση.
Στο 9ο λεπτό το σουτ του Νεκούλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απομάκρυνε με δυσκολία σε κόρνερ ο Μπίντσης. Στο 13ο λεπτό μετά από σέντρα του Μουμίν, ο Ζούνης πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Καραγκιόζη. Ο Ο.Φ. Ιεράπετρας έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 19ο λεπτό να μπει μπροστά στο σκορ. Ο Νεκούλ έκανε το σουτ από κοντινή απόσταση, με τον Μπίντση να διώχνει δύσκολα.
Ο Διαγόρας είχε την καλύτερή του στιγμή στο 35ο λεπτό, όταν μετά από τρομερή εκτέλεση φάουλ του Μπαστιάνου, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Καραγκιόζη.
Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι δεν είχε ρυθμό, με τις δύο ομάδες να μην καταφέρνουν να φτάσουν στο γκολ και έτσι να μένει το ισόπαλο 0-0.
Η μοναδική αξιοσημείωτη ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου άνηκε στους γηπεδούχους, όταν στο 83ο λεπτό ο Καραγκιόζης απομάκρυνε το σουτ του Λαμπίρη.
Συνθέσεις:
Διαγόρας (Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης, Τοπάλ, Καρατάσιος, Ρουγκάλας, Σίνγκ, Γιώργου, Μουμίν, Λαμπίρης (90ο Μπούμπας), Τσιαντούλας (77ο Σάιμπερτ), Μπαστιάνος, Ζούνης (64ο λ.τρ. Παραστατίδης).
Ο.Φ. Ιεράπετρας (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Ζήσης (70ο Χιντζίδης), Ντι Λορέντζο, Τορίμπιο, Κάρδαρης, Μεσσιδόρο, Λεμονής, Μπενίτεζ, Νεκούλ, Μπλάνκ (60ο Αντερέγκεν), Βουό.