Κύπελλο Δωδεκανήσου: Εύκολη πρόκριση για τον Άρη Αρχαγγέλου

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, η ομάδα του Άρη Αρχαγγέλου επικράτησε του Πολυβώτη στο γήπεδο της Νισύρου με σκορ 4-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Δωδεκανήσου.
Οι «κιτρινόμαυροι» του Γιώργου Σταυριανού, σκόραραν από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο.
Ο Άρης Αρχαγγέλου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, παίρνοντας το έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας .
Η υπεροχή των φιλοξενούμενων δεν άργησε να καρποφορήσει, καθώς στο 17ο λεπτό έκαναν το 1-0, συνεχίζοντας την πίεσή τους στους γηπεδούχους προκειμένου να καθαρίσουν την πρόκριση, κάτι που το κατάφεραν στο 35ο λεπτό, σημειώνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «κιτρινόμαυροι» έριξαν ρυθμούς, ωστόσο, κατάφεραν να σκοράρουν ακόμα δύο φορές, στο 60ο και 80ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 που τους έδωσε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης του Κυπέλλου Δωδεκανήσου.
Τα γκολ
17ο λεπτό, σέντρα του Πατσιαούρα, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα του Πολυβώτη για το 1-0.
35ο λεπτό, κάθετη πάσα του Κοντόγιαννου είχε αποδέκτη της μπάλας τον Μπαϊρακτάρη που από θέση τετ α τετ έκανε το 2-0 για τον Άρη Αρχαγγέλου.
60ο λεπτό, εναλλαγή της μπάλας ανάμεσα σε Μάλλιο και Μπαϊρακτάρη, ο τελευταίος πάσαρε στον Πατσιαούρα που από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε εύστοχα κάνοντας το 3-0.
80ο λεπτό, μπαλιά του Κοντόγιαννου στον Μπαϊρακτάρη που από πλάγια θέση, με ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 για τον Άρη Αρχαγγέλου.
Πολυβώτης: Φωτιάδης, Καραγιάννης Δ., Παπαδάκης ( 80ο Χαρτοφύλλης), Καρακωνσταντίνος ( 60ο Καραγιάννης Γ.), Χατζηνικολάου Β. του Δ. ( 73ο Φασιανός), Κοντογιάννης, Αδρακτάς, Χατζηνικολάου Β. του Κ., Κακιάς, Κάσδαγλης, Σφακιανός.
Άρης Αρχαγγέλου: Βαρέλης, Κοτσίκος ( 72ο Γιαννιού), Κουτσουμπάρης, Ζαρκαδούλας, Γκίκας ( 76ο Φαρμακαλής Β.), Συμεωνίδης ( 50ο Μαγιόγλου), Κοντόγιαννος, Μάλλιος, Μπαϊρακτάρης, Πατσιαούρας, Παρδαλός.