Ρόδος- Αιγάλεω: 0-1: «Έμφραγμα» στο τέλος για τα «ελάφια»

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η Ρόδος από το Αιγάλεω στο δημοτικό στάδιο της πόλης μας στο παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο (Νότιο).
Τα «ελάφια» παρότι κρατούσαν τον βαθμό της ισοπαλίας έως και τα τελευταία λεπτά, στο 88ο ο πρώην ποδοσφαιριστής της Ρόδου Αλέξανδρος Αρναρέλλης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χρήστου Θεοδωράκη, έπειτα από σέντρα του Μπαρμπαρούση, προκαλώντας… έμφραγμα στους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 για το Αιγάλεω.
Οι «πράσινοι» με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα διατηρήθηκαν στους 23 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 41 πόντους.
19ο λεπτό: Πρώτη μεγάλη στιγμή στο παιχνίδι. Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Τριμμάτη που έπιασε το γυριστό σουτ από κοντά, με τον Σαάντο να διώχνει πάνω στην γραμμή σωτήρια.
32ο λεπτό: Σουτ του Αρναρέλλη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Θεοδωράκης.
52ο λεπτό: Σημαντική χαμένη ευκαιρία για την Ρόδο με τον Σικαλιά να διώχνει δύσκολα στην γωνία του το σουτ του Μίγγου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
55ο λεπτό: Απαντάει στις ευκαιρίες το Αιγάλεω με το καλό σουτ του Αρναρέλλη να φευγεί ελάχιστα άουτ.
68ο λεπτό: Κεφαλιά του Μπαραμπαρούση στην αγκαλιά του Θεοδωράκη.
82ο λεπτό: Μεγάλες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες εκατέρωθεν. Αρχικά ο Αδαμάκης έβγαλε μόνο του τον Τσάβες απέναντι από τον Σικαλιά, με τον ποδοσφαιριστή της Ρόδου να αστοχεί εξ’ επαφής. Στην συνέχεια της φάσης, ο Θεοδωράκης σταμάτησε τον Μπαρμαπρούση που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση για γκολ.
88ο λεπτό, γκολ: Ο Μπαρμπαρούσης έκανε την σέντρα, τροφοδότησε τον Αρναρέλλη που με σουτ από το ύψος του πέναλτι δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Θεοδωράκη, κάνοντας το 1-0 για το Αιγάλεω.
Ρόδος (Χατζηνικολάου): Θεοδωράκης, Σουλάι (28ο λ.τρ. Μάρκοβιτς), Χύσι, Μακρυδημήτρης, Τσάβες, Νικολόπουλος, Σάαντο, Μαρτσάκης, Βουργουτζής (7ο λ.τρ. Μίγγος), Αδαμάκης, Καραγεώργης.
Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Αναστασίου, Παπανικόλας, Καλύβας, Παναγιώτου, Πιαστόπουλος, Καθάριος (78ο Μπρέμπος), Μπαρμπαρούσης, Τσιλιγκίρης (91ο Ανδρέου), Αρναρέλλης, Τριμμάτης (67ο Τσιτσάρης).