Ποσειδώνας Κ.- Ηρακλής Μ.: 1-2: «Διπλό» με ανατροπή

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης στις αποσκευές του επέστρεψε από το γήπεδο Πηγαδίων Καρπάθου ο Ηρακλής Μαριτσών, καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 του τοπικού Ποσειδώνα στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι Μαριτσενοί του Κώστα Πάττα παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0 ( ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου) με τέρμα του Γιάννη Κοντονικόλα, ανέτρεψαν την σε βάρος τους κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο, με τέρματα των Σάββα Παφιάκη και Μανώλη Παπαδημήτρη σε διάστημα δεκαπέντε λεπτών.
Με την συγκεκριμένη νίκη ο Ηρακλής διατηρήθηκε στην 2η θέση του πίνακα, φτάνοντας τους 49 βαθμούς στην συλλογή του.