Την Τρίτη στα γραφεία της ΕΠΣΔ έγινε η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος για τους δύο ομίλους της Ρόδου του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας.
Αρκετοί εκπρόσωποι ομάδων έδωσαν το «παρών» και μετά το καλωσόρισμα του προέδρου της Επιτροπής Πρωταθλήματος της Κυπέλλου Χρυσόστομο Ψέλλα, ξεκίνησε η κλήρωση.
Ο κ. Ψέλλας διευκρίνισε ότι προβιβάζονται οι πρώτοι από κάθε όμιλο ( 1ος , 2ος και Νήσων), ενώ οι δευτεραθλητές θα δώσουν αγώνες μπαράζ για να αναδειχθεί ακόμα ένας σύλλογος που θα κερδίσει την άνοδό του ( συνολικά θα προβιβαστούν τέσσερις ομάδες), ενώ θα υποβιβαστούν οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση ( από τον 1ο και 2ο όμιλος) και οι σύλλογοι που θα τερματίσουν στην προτελευταία θέση θα δώσουν αγώνα μπαράζ με τον ηττημένο να υποβιβάζεται ( συνολικά θα πέσουν τρεις ομάδες).
Το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας για τους δύο ομίλους της Ρόδου θα ξεκινήσει στο σαββατοκύριακο 20 και 21 Οκτωβρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των δύο ομίλων:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
1η Αγωνιστική 12η

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ
ΧΑΛΚΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ
ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ – ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ
ΤΗΛΟΣ – ΣΥΜΗΣ ΑΟ
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ – Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ
Ρεπό: ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ
2η Αγωνιστική 13η
Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ – ΣΥΜΗΣ ΑΟ
ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ – ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ – ΤΗΛΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ – ΧΑΛΚΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ
Ρεπό: ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ
3η Αγωνιστική 14η
ΣΥΜΗΣ ΑΟ – ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ
Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ
ΤΗΛΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ
ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ – ΧΑΛΚΗ
Ρεπό: ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ
4η Αγωνιστική 15η
ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ
ΝΗΡΕΑΣ – Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ – ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ
ΧΑΛΚΗ – ΤΗΛΟΣ
ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ
Ρεπό: ΣΥΜΗΣ ΑΟ
5η Αγωνιστική 16η
ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ
ΣΥΜΗΣ ΑΟ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ
Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ – ΧΑΛΚΗ
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ – ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ – ΤΗΛΟΣ
Ρεπό: ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ
6η Αγωνιστική 17η
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ
ΧΑΛΚΗ – ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ – ΣΥΜΗΣ ΑΟ
ΤΗΛΟΣ – Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ
Ρεπό: ΝΗΡΕΑΣ
7η Αγωνιστική 18η
ΝΗΡΕΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ – ΤΗΛΟΣ
ΣΥΜΗΣ ΑΟ – ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ – Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ
Ρεπό: ΧΑΛΚΗ
8η Αγωνιστική 19η
ΧΑΛΚΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ
ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ
Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ
ΣΥΜΗΣ ΑΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ
Ρεπό: ΤΗΛΟΣ
9η Αγωνιστική 20η
ΧΑΛΚΗ – ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ – ΤΗΛΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ – ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ – ΣΥΜΗΣ ΑΟ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ – ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ
Ρεπό: Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ
10η Αγωνιστική 21η
ΤΗΛΟΣ – ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ – ΧΑΛΚΗ
Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ
ΣΥΜΗΣ ΑΟ – ΝΗΡΕΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ
Ρεπό: ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ
11η Αγωνιστική 22η
ΝΗΡΕΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ – ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΑΜΑΤΡΙΑΣ
ΧΑΛΚΗ – ΣΥΜΗΣ ΑΟ
ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ – Α.Ε ΚΥΠΡΟΣ
ΤΗΛΟΣ – ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ
Ρεπό: ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΠΟΛΗΣ
2ος όμιλος
1η Αγωνιστική 12η

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ – ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ
ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ
ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ – ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ – ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ
ΕΥΚΛΗΣ – ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ
2η Αγωνιστική 13η
ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ – ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ
ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ – ΕΥΚΛΗΣ
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ
ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ – ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ – ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ
ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ
3η Αγωνιστική 14η
ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ
ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ – ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ
ΕΥΚΛΗΣ – ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ – ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ – ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ
4η Αγωνιστική 15η
ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ – ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ
ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ – ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ – ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ
ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΕΥΚΛΗΣ
ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ
5η Αγωνιστική 16η
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ – ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ
ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ – ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ
ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ – ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ
ΕΥΚΛΗΣ – ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ
6η Αγωνιστική 17η
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ – ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ
ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ
ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ – ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ – ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ
ΕΥΚΛΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ
7η Αγωνιστική 18η
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ – ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ – ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ – ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ
ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ
ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΕΥΚΛΗΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ – ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ
8η Αγωνιστική 19η
ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ – ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ – ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ
ΕΥΚΛΗΣ – ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ
ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ – ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ
ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ
9η Αγωνιστική 20η
ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ – ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ
ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ – ΕΥΚΛΗΣ
ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ – ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ – ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ – ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ
10η Αγωνιστική 21η
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ
ΕΥΚΛΗΣ – ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ
ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ – ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ
ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ – ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ
11η Αγωνιστική 22η
ΑΣΠΙΔΑ ΣΑΛΑΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑ
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ – ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ
ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ
ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ – ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΩΝΑ – ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΕΥΚΛΗΣ

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ