Με πολύ καλές καιρικές συνθήκες και απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η διοργάνωση του 1ου τουρνουά Αιγαίου Junior 2019. Στο τουρνουά που διοργάνωσε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Κω για τις κατηγορίες U10 ORANGE – U10 GREEN – U13 GREEN – U12 – U14 –U16 & U18 , αγωνίστηκαν 174 αγόρια και κορίτσια από τους συλλόγους της Δωδεκανήσου. Εκτός από τους αγώνες του μονού, σχεδόν όλοι οι αθλητές συμμετείχαν και στο τουρνουά διπλών.

Το μεσημέρι της Κυριακής έγινε η τελετή των απονομών. Την περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου που συνδιοργάνωσε το τουρνουά εκπροσώπησε η κ. Ευριδίκη Νάκη ενώ από τον ΔΟΠΑΒ του Δήμου Κω το «παρών» έδωσε ο κ. Βασίλης Κεφάλας.

Το Δ.Σ. του Ο.Α. Κω ευχαριστεί θερμά όλους όσους συνέβαλαν στην άψογη διοργάνωση του Τουρνουά και ιδιαίτερα τον εντεταλμένο περιφερειακό σύμβουλο σε θέματα αθλητισμού κ. Νίκο Νικολή, το Δήμο Κω, τους μόνιμους ιδιώτες χορηγούς του ομίλου, τους ανθρώπους που εργάστηκαν, τη γραμματεία των αγώνων και τους προπονητές.

Τα αποτελέσματα:

ΑΓΟΡΙΑ  U18
1.ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ              ΡΟΑ
2.ΜΑΧΙΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ          Ο.Α.ΚΩ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U18
1.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ     RTA
2.ΣΚΟΥΡΜΑΛΑ ΒΑΣΙΑ        Ο.Α.ΚΩ
3.ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ              ΟΑ ΛΕΡΟΥ

ΑΓΟΡΙΑ U16

1η θέση ΠΙΣΤΟΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΟΑ

2η θέση ΦΡΑΓΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΠΑΤΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ Ο.Α.ΚΩ

4η θέση ΧΑΛΙΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΑΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U16

1η θέση ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΝΙΝΑ ΡΟΑ

2η θέση ΤΣΟΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ ΡΟΑ

3η θέση ΚΑΦΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΑ Ο.Α.ΚΩ

4η θέση ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ Α.Ο.Α. ΛΕΡΟΥ

ΑΓΟΡΙΑ U14

1η θέση ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Ο.Α.ΚΩ

2η θέση ΜΠΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΤΖΑΝ Ο.Α.ΚΩ

3η θέση ΠΟΥΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

4η θέση ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΟΑ

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14

1η θέση ΣΠΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Ο.Α.ΚΩ

2η θέση ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΙΩΑΝΝΑ Ο.Α.ΚΩ

3η θέση ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΚΑΣΣΙΑΝΗ ΡΟΑ

4η θέση ΛΥΚΟΠΑΝΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΡΟΑ

 

ΑΓΟΡΙΑ U 12

1η θέση ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2η θέση ΠΑΜΠΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΟΑ

3η θέση ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

4η θέση ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12

1η θέση ΠΟΥΛΑΚΗ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ ΡΟΑ

2η θέση ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Ο.Α.ΚΩ

3η θέση ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ ΑΝ ΡΟΑ

4η θέση ΚΑΣΛΗΟΓΛΟΥ ΣΕΛΙΝ ΡΟΑ

 

ΑΓΟΡΙΑ U10 ( GREEN )

1η θέση ΛΥΚΟΥΡΕΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Ο.Α. ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ

2η θέση ΧΡΥΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

4η θέση ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΔΡΕΑΣ Ο.Α.ΚΩ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 ( GREEN )

1η θέση ΠΕΡΓΑΝΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΡΟΑ

2η θέση ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΡΕΤΟΥΣΑ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΤΖΙΩΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΡΟΑ

4η θέση ΠΑΣΧΑΛΗ ΡΕΝΙΑ Ο.Α.ΚΩ

 

ΑΓΟΡΙΑ U13 ( GREEN )

1η θέση ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΑΚΩ

2η θέση ΜΥΤΙΛΙΝΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΟΑΚΩ

3η θέση ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΗΛΙΑΣ ΟΑΚΩ

4η θέση ΓΑΛΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΑΚΩ

ΚΟΡΙΤΣΙA U13 ( GREEN )

1η θέση ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ Ο.Α. ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ

2η θέση ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ Ο.Α.ΚΩ

3η θέση ΚΑΡΒΕΛΑ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Ο.Α.ΚΩ

4η θέση ΦΡΑΖΗ ΕΡΑΤΩ Ο.Α.ΚΩ

ΑΓΟΡΙΑ U 10 ORANGE ( ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ )

ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ – ΚΩΣ

ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΑΚΩ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΟΑΚΩ

ΚΟΥΛΙΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΑΚΩ

ΠΟΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΑΚΩ

ΣΒΥΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο ΑΚΩ

ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΟΑΚΩ

ΤΑΛΚΙΟΥΖ ΜΕΧΜΕΤ ΟΑΚΩ

ΤΑΣΣΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΑΚΩ

ΦΙΟΡΑΒΑΝΤΗΣ ΟΑΚΩ

2η ΟΜΑΔΑ – ΡΟΔΟΣ

ΝΟΜ. ΡΟΑ

ΚΑΒΟΥΚΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΟΑ

ΜΑΥΡΟΝΙΚΟΛΑΣ ΕΚΤΩΡΑΣ ΡΟΑ

ΜΙΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΟΑ

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΡΟΑ

ΠΕΡΓΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΟΑ

ΡΑΜΜΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΡΟΑ

ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΡΟΑ

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΑΑ

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 ORANGE ( ΟΜΑΔΙΚΟ )

ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ – ΡΟΔΟΣ

ΜΑΓΟΥ ΦΙΛΑΡΕΤΗ ΡΟΑ

ΜΑΝΕΤΤΑ ΕΒΡ. ΡΟΑ

ΝΙΣΥΡΙΟΥ ΣΟΦΙΑ ΡΟΑ

ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΡΟΑ

ΧΑΡΙΣΗ ΑΙΜΙΛΙΑ ΡΟΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 ORANGE

2η ΟΜΑΔΑ – ΚΩΣ

ΓΟΥΝΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΟΑΚΩ

ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΡΟΔΙΑ ΟΑΚΩ

ΠΛΙΤΣΗ ΖΩΗ ΟΑΚΩ

ΤΣΩΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΑΚΩ

ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΟΑΚΩ

 

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U18

1η Θέση: ΠΑΡΙΣΗΣ ΡΑΑ / ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΡΟΑ

2η Θέση: ΠΑΤΡΗΣ Ο.Α.ΚΩ / ΜΑΧΙΝΗΣ Ο.Α.ΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U18

1η Θέση: ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΡ ΡΑΑ / ΤΣΩΛΗ ΦΑΙΗ ΡΟΑ

2η Θέση: ΠΑΤΡΗΣ Ο.Α.ΚΩ / ΜΑΧΙΝΗΣ Ο.Α.ΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U14

1η Θέση: ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΟΑΚΩ / ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗΣ ΟΑΚΩ

2η Θέση: ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΡΟΑ / ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΡΟΑ

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14

1η Θέση: ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΡΟΑ/ΛΥΚΟΠΑΝΤΗ ΡΟΑ

2η Θέση: ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ ΟΑΚΩ / ΤΡΟΥΜΟΥΣΗ ΚΑΤ ΟΑΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U12

1η Θέση: ΚΑΒΟΥΡΑΣ Ο.Α. ΛΕΡΟΥ / ΠΑΤΑΚΙΟΥΤΗΣ ΟΑ ΛΕΡΟΥ

2η Θέση: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΟΑΚΩ / ΜΠΑΙΜΑΚΟΣ ΟΑΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12

1η Θέση: ΚΑΣΛΗΟΓΛΟΥ ΡΟΑ / ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ ΡΟΑ

2η Θέση: ΣΚΟΥΡΜΑΛΑ ΡΟΑ / ΠΟΛΑΚΗ ΡΟΑ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U10

1η Θέση: ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜ/ ΡΟΔΙΤΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜ

2η Θέση: ΓΕΡΑΚΙΟΣ ΡΟΑ / ΧΡΥΣΟΣ ΠΑΝΑΓ ΡΟΑ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U13 ( GREEN )

1η Θέση: ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΟΑΚΩ / ΜΥΤΙΛΙΝΙΟΣ ΟΑΚΩ

2η Θέση: ΔΡΙΒΑΣ ΟΑΚΩ / ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΟΑΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U13 ( GREEN )

1η Θέση: ΠΕΡΓΑΝΤΗ ΡΟΑ / ΠΙΣΤΟΛΑ ΡΟΑ

2η Θέση: ΜΑΓΟΥ ΡΟΑ / ΤΖΙΩΡΑ ΡΟΑ

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ