Η πρώτη μεγάλη διοργάνωση που θα φιλοξενήσει το Πανθεσσαλικό στάδιο μετά τον εξοπλισμό του, με χορηγία της Εθνικής Πανγαία, θα είναι η συνάντηση στίβου μεταξύ αθλητών και αθλητριών της κατηγορίας Κ18 από την Ελλάδα και την Κύπρο.

Οι αγώνες θα γίνουν στις 7 και 8 Αυγούστου και σε αυτή θα συμμετάσχουν όσοι και όσες ξεχώρισαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας. Μεταξύ αυτών βρίσκονται η Ελιμπιόνα Ζενέγια του ΑΟ Σταματίου που θα αγωνισθεί στα 100 μέτρα με εμπόδια και η Γεωργία Παραστατίδου του ΓΑΣ Υγεία Ρόδου που θα τρέξει στα 400 μέτρα με εμπόδια. Το επόμενο διάστημα θα ανακοινωθούν λεπτομέρειες σε σχέση με το οργανωτικό κομμάτι.

Αναλυτικά

ΠΑΙΔΕΣ Κ18
α/α Αγώνισμα Ονομ/μο ΕΤ. ΓΕΝ. Σύλλογος Επίδοση
1 100 ΧΑΪΔΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2002 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 11.00
2 100 ΟΓΟΥΟΜΠΕ ΤΖΕΡΜΑΙΑ 2003 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 11.19
3 200 ΚΟΥΚΟΥΒΕΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 22.38
4 200 ΠΕΤΣΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2002 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 22.39
5 400 ΤΖΑΤΖΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 2002 ΟΦΗ 49.33
6 400 ΜΑΒΙΛΙΔΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 2002 ΠΑΟΚ 49.82
7 400 ΑΛΕΡΟΥ ΣΑΚΣΕΣ 2002 ΑΚ.ΠΟΔ»ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ» 1:55.95
8 800 ΑΡΓΥΡΗΣ ΗΛΙΑΣ 2003 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 1:56.60
9 1500 ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 ΠΑΟ ΘΕΡΣΙΠΟΣ Ο ΕΡΩΕΟΣ 4:09.16
10 1500 ΓΚΑΝΤΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 4:10.41
11 3000 ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2002 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 8:58.88
12 3000 ΜΠΟΥΚΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2002 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 8:59.01
13 110H ΡΟΥΜΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΙΩΤΗΣ 2003 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 14.91
14 110H ΖΑΧΑΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2003 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 15.26
15 400H ΤΖΙΜΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 55.60
16 400H ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 2003 ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 55.92
17 2000S ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002 ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ 6:13.18
18 2000S ΤΖΙΑΜΟΥΡΤΑΣ ΖΗΣΗΣ 2002 ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ 6:17.09
19 ΜΗΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2003 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 6.76
20 ΜΗΚΟΣ ΚΑΡΑΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΝΔΡΕΑΣ 2003 ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 6.73
21 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 14.46
22 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 2003 ΩΡΙΩΝ ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 14.42
23 ΥΨΟΣ ΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2003 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 1.90
24 ΥΨΟΣ ΚΟΝΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2002 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.85
25 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΒΑΤΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 4.75
26 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2002 ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ 4.40
27 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2002 ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ 16.64
28 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΝΑΟΥΜΕΝΚΟ ΒΟΛΟΝΤΙΜΙΡ 2002 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 16.10
29 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 50.77
30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΡΙΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣ ΚΙΦΗΣΙΑΣ 49.64
31 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ 66.22
32 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΑΜΠΙΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 2003 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ 61.66
33 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΤΖΕΙΡΑΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 2002 ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 62.10
34 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΤΖΑΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2003 ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ 55.92
35 ΔΕΚΑΘΛΟ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 2002 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 5.842
36 ΔΕΚΑΘΛΟ ΧΗΤΑΣ ΘΩΜΑΣ 2002 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 5440
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Κ18
α/α Αγώνισμα Ον/μο ΕΤ. ΓΕΝ. Σύλλογος Επίδοση
1 100 ΤΡΑΓΟΥΣΤΗ ΖΩΗ 2002 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 12.26
2 100 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2003 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 12.39
3 200 ΨΥΛΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 25.29
4 200 ΜΠΑΜΠΙΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2003 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ 25.43
5 400 ΣΟΥΦΛΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 2003 ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 57.71
6 400 ΛΑΜΠΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2002 ΓΣ ΑΘΛΟΣ ΚΕΡ/ΝΙΟΥ -ΔΡΑΠ/ΝΑΣ 58.00
7 800 ΔΕΣΠΟΛΛΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 2:10.40
8 800 ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2003 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ 2:20.70
9 1500 ΧΑΤΖΗΛΑΣΚΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2003 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 4:45.43
10 1500 ΚΑΡΝΑΣΙΩΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 2003 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 4:49.67
11 3000 ΚΑΛΛΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2004 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 10:29.70
12 3000 ΜΑΡΙΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2002 ΓΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Ο ΛΙΒΙΚΟΣ 10:32.31
13 100H ΖΕΝΕΓΙΑ ΕΛΙΜΠΙΟΝΑ 2003 ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 14.52
14 100H ΤΖΑΜΟΥΡΑΝΟΥ ΧΡΥΣΑΥΓΗ 2002 ΑΟ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 14.59
15 400H ΜΗΤΣΙΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΠΑΡΑΣΚ 2003 ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ 62.81
16 400H ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2002 ΓΑΣ Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 62.39
17 2000S ΜΑΡΛΗ ΜΑΡΑ 2002 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 7:10.22
18 2000S ΑΒΡΑΜΟΓΛΟΥ ΦΑΝΗ 2002 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 7:13.71
19 ΜΗΚΟΣ ΓΚΟΓΚΑ ΑΝΤΡΙΑΝΑ 2003 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 5.74
20 ΜΗΚΟΣ ΡΑΠΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ 2003 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 5.72
21 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΚΑΤΣΟΥΝΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 2002 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 11.82
22 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΑΡΙΑ 2002 ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ 11.74
23 ΥΨΟΣ ΚΟΥΛΟΥΜΕΝΤΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 2004 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 1.74
24 ΥΨΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 2004 ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 1.65
25 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ 2002 ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 4.00
26 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΛΑΘΟΥΡΑ ΚΩΝ/ΝΑ – ΚΑΛΛΙΟΠΗ 2002 ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3.85
27 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΣΟΥΓΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 2002 ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ 15.16
28 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΑΣΙΑΚΟΥ ΕΛΕΝΑ 2005 ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜ/ΤΣΑΣ 14.38
29 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΙΩΑΝΝΑ 2003 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ 40.53
30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2003 ΑΣΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ 40.02
31 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 2005 ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 60.57
32 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΩΓΟΥΣΗ ΑΓΟΡΙΤΣΑ- ΛΥΔΙΑ 2003 ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ 56.10
33 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 2002 ΟΦΗ 43.64
34 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΣΠΡΟΜΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ 49.78
35 ΕΠΤΑΘΛΟ ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2002 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 4.040
36 ΕΠΤΑΘΛΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3.969

 

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ