ΓΑΣ Ιάλυσος: Ανασύνταξη ενόψει Σαντορίνης

Ακόμα ένα βαθμό πρόσθεσε στην συλλογή του ο ΓΑΣ Ιάλυσος, καθώς την Κυριακή αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με αντίπαλο την Νίκη Βόλου στο «Οικονομίδειο» στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League στο Νότιο όμιλο.
Οι «τοξοβόλοι» παρότι ήταν μπροστά στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, χάνοντας δύο βαθμούς… μέσα απ τα χέρια τους.
Πάντως, οι «ερυθροκίτρινοι» δεν είναι η πρώτη φορά που δέχονται γκολ στα τελευταία λεπτά ενός αγώνα, με τον Βαγγέλη Χαντέ να καλείται να βρει την λύση… προκειμένου να μην επαναληφθεί τον ίδιο στην συνέχεια του πρωταθλήματος, που ενδεχομένως να στερήσει κι άλλους βαθμούς στον ΓΑΣ Ιάλυσος.
Όπως και να έχουν τα πράγματα, το παιχνίδι με τη Νίκη ανήκει στο παρελθόν, με τους «τοξοβόλους» να ανασυντάσσουν τις δυνάμεις τους, στρέφοντας την προσοχή τους στην εκτός έδρας αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής με αντίπαλο την Σαντορίνη.
Η πρώτη προπόνηση της εβδομάδας για τους «ερυθροκίτρινους» διεξήχθη χθες το μεσημέρι στο «Οικονομίδειο» με τον Βαγγέλη Χαντέ να χωρίζει σε δύο γκρουπ τους ποδοσφαιριστές του.
Στο πρώτο γκρουπ ήταν όσοι αθλητές αγωνίστηκαν την Κυριακή, εκτελώντας ασκήσεις αποθεραπείας και χαλάρωμα, ενώ στο δεύτερο γκρουπ ήταν όλοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές που προπονήθηκαν σε εντατικούς ρυθμούς.
Σήμερα οι «τοξοβόλοι» θα έχουν ρεπό για να ξεκουραστούν και να γεμίσουν τις… μπαταρίες τους και την Τετάρτη θα επιστρέψουν στις προπονήσεις για να ξεκινήσουν την προετοιμασία τους ενόψει Σαντορίνης.
Ο Βαγγέλης Χαντές δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του τιμωρημένου Άλμπερτ Ρούσσου που αποβλήθηκε στο παιχνίδι με την Νίκη, ενώ υπάρχουν ποδοσφαιριστές που αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών και οι επόμενες ημέρες θα κρίνουν ποιοι θα είναι σε θέση να συμπεριληφθούν στα πλάνα του έμπειρου τεχνικού.