Στο Ιβανώφειο κόντρα στον Ηρακλή θα παίξει σήμερα (18:00) ο Ιπποκράτης Κω, στο παιχνίδι με το οποίο θα ανοίξει η αυλαία της 27ης αγωνιστικής στην Α2 Κατηγορία. Ο Ιπποκράτης ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη με εννέα αθλητές, έχοντας εκ των πραγμάτων πολύ δύσκολη αποστολή απέναντι στο δεύτερο Ηρακλή. Ο Κώστας Παπαδόπουλος δεν υπολογίζει στους Δρόσο και Τρύπα, που παρέμειναν στην Κω, ενώ στην αποστολή της ομάδας που βρίσκεται από χθες το μεσημέρι στη Θεσσαλονίκη, βρίσκονται οι εξής αθλητές: Μαστόρος, Σκούφης, Χατζηνικόλας, Ασημακόπουλος, Ψαθάς, Λάανε, Καλαμπάκας, Χαρίσης και Ναούμης.
Ο Γιάννης Παγώνης και ο Βασίλης Πιτσίλκας του συνδέσμου Κ.Δ. Θεσσαλίας (αμφότεροι Α1 Εθνικής) και ο Γιάννης Μπακάλης (Α2 Εθνικής) από την Ανατολική Μακεδονία θα «σφυρίξουν» το σημερινό παιχνίδι (18:00) ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Ιπποκράτη Κω. Την αναμέτρηση της Μεγάλης Τετάρτης (17:00) Ιπποκράτης Κω- Ερμής Αγιάς θα «σφυρίξουν», οι Αθηναίοι Αργύρης Καλδίρης, Βασίλης Τσώνος και Ειρήνη Γιακείμη.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 27ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΗΜΕΡΑ:
Ιβανώφειο (18:00): Ηρακλής- Ιπποκράτης Κω
(Παγώνης- Πιτσίλκας- Μπακάλης/ Σιμητόπουλος)
ΣΑΒΒΑΤΟ(20/04):
Μεσολόγγι (15:00): Χαρίλαος Τρικούπης- Α.Ε. Ψυχικού
(Κατραχούρας- Κωνσταντινίδου- Τσακαλογιάννης/ Πατσαντζόπουλος)
Άγιος Παύλος (17:00): Ευρώπη Πευκοχωρίου- Α.Σ. Καρδίτσας
(Πουρσανίδης Κ.- Ταρενίδης- Θεοδώρου/ Μήτσιου)
Δ. Διαμαντίδης (17:00): Α.Σ. Καστοριάς- Μαρούσι
(Σταματόπουλος- Ξέρας- Κοϊμτζόγλου/ Πλεξίδας)
Νεάπολη Λάρισας (17:00): Ερμής Αγιάς- Απόλλων Πάτρας
(Ταρενίδης Στ.- Τζίμα- Τσιρτσιμάλης/ Βαρνάς)
Νίκαια (17:00): Ιωνικός Νικαίας- Εθνικός Πειραιά
(Παπαθανασίου- Ορφανός Ι.- Κονταράτος/ Άκελ)
Αλ. Δημόγλου (17:00): Ε.Κ. Καβάλας- Α.Ο. Αμύντας
(Τζαφλέρης- Ευφραιμίδης- Σιμητόπουλος/ Μπρίγκος)
Ήλιδα (17:00): Κόροιβος Αμαλιάδας- Διαγόρας Δρυοπιδέων
(Αναστόπουλος Αντ.- Παγώνης- Πιτσίλκας/ Μπακάλης)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 28ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ(24/04):
Άγιος Θωμάς (17:00): Μαρούσι- Ευρώπη Πευκοχωρίου
(Διαμαντής- Κατραχούρας- Κοντίλης/ Δούκας)
Περιβόλα (17:00): Απόλλων Πάτρας- Α.Σ. Καστοριάς
(Ανδρικόπουλος- Μπικας- Θεοδωρόπουλς/ Πίγκας)
Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Ερμής Αγιάς
(Καλδίρης- Τσώνος- Γιακείμη/ Βιτζηλαίος)
Καρδίτσα (17:00): Α.Σ. Καρδίτσας- Χαρίλαος Τρικούπης
(Λόρτος- Τζιοπάνος Ν.- Τζίμα/ Μανάσης)
Ψυχικό (17:00): Α.Ε. Ψυχικού- Ιωνικός Νικαίας
(Ζακεστίδης- Μηλαπίδης- Σκαλτσής/ Σταύρου)
Π. Σαλπέας (17:00): Εθνικός Πειραιά- Ε.Κ. Καβάλας
(Μαλαμάς- Νάστος- Δολγύρας/ Παλάτος)
Υμηττός (17:00): Α.Ο. Αμύντας- Κόροιβος Αμαλιάδας
(Παντελίδης- Κοτσιμπός- Πιτσίλκας/ Ντίνος)
Στ. Βενέτης (17:00): Διαγόρας Δρυοπιδέων- Ηρακλής
(Παναγιώτου- Βαρδάλος- Αναστόπουλος Αντ./ Ελευθεριάδης)

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ