Ακουσίλαος- Α.Σ. Τήλος: Μοιρασιά στις Φάνες

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Ακουσίλαος και Α.Σ. Τήλος στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 1ο όμιλο καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2.
Οι γηπεδούχοι του Γιώργου Ξύπα ευτύχησαν να προηγηθούν με ωραίο τέρμα του Φίλιππου Κουτσουμπάρη, με τους Τηλιακούς να ισοφαρίζουν με πλασέ του Νίκου Χριστοφή έπειτα από σέντρα του Νικολή, με το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πράσινοι» των Φανών πήραν και πάλι το προβάδισμα με γκολ του Παπακωνσταντίνου, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν εκ νέου στην ισοφάριση με δράστη τον Ηρακλή Σακελλάρη, με το 2-2 να παραμένει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Αντώνη Παπαβασιλείου.
Ακουσίλαος: Αλεξανδρής, Καραμολέγκος, Γιορδαμνής, Κουτσουμπάρης, Τσίγκρηλας, Σάββενας, Καβουκλής, Παπακωνσταντίνου, Νικολίτσης (55ο Ευθυμίου), Χυσενάι ( 70ο Καραμούτας), Κώστας Μεταξάς.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Η., Οίκουτας, Χριστοφής, Νικολής, Σακελλάρης Κυρ., Αγκόλι (72ο Καρασάββας), Μόσχου (90ο Σγκούρος), Οικονόμου.