Β’ Κατηγορία: Εύκολο «τρίποντο» για τον Α.Σ. Τήλος

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Α.Σ. Τήλος, καθώς επικράτησε με σκορ 6-0 του Αγίου Γεωργίου Μαλώνας, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 1ο όμιλο.
Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας, από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και δεν άργησαν να ανοίξουν το σκορ, αφού στο 28ο λεπτό ο Ρούκο έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα (30ο ) ο Μερκούρης Μόσχου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0 και στο 40ο λεπτό ο Ηρακλής Σακελλάρης έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Α.Σ. Τήλος να έχει τον έλεγχο, σκοράροντας ακόμα τρία τέρματα.
Στο 55ο λεπτό ο Ρούκο πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, κάνοντας το 4-0, στο 58ο ο Ηρακλής Σακελλάρης ανέβασε το σκορ στο 5-0 πετυχαίνοντας και αυτός το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και στο 78ο λεπτό ο Κυριάκος Σακελλάρης διαμόρφωσε το τελικό 6-0 για τους γηπεδούχους.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας (81ο Δανιήλ), Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κυρ., Αγκόλι, Χριστοφής, Νικολής, Σακελλάρης Ηρ.( 77ο Φιλακούρης), Σακελλάρης Κωσ. (80ο Βογιατζής), Μόσχου, Οικονόμου.
Άγιος Γεώργιος: Σαρούκος, Σκορδάς, Λάμπρου (13ο Κανέλλος), Σέρμπης, Παρδαλός (58ο Κούτρης), Γεωργάς, Κολλιού (60ο Γκίνος), Κοντόγιαννος, Χρυσαφίνης, Λικάι