Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, τα οποία αφορούν την 17η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 15η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Το ΤΟΔ όρισε έμπειρους διαιτητές στα σημαντικότερα παιχνίδια, τα οποία έχουν τον χαρακτήρα του ντέρμπι.
Συγκεκριμένα, για τον 1ο όμιλο η Δήμητρα Δαματριάς θα υποδεχθεί τον Α.Σ. Χάλκης με διαιτητή τον Λάζαρο Δουλγέρη και βοηθούς τους Κοκμοτό και Γιακουμάκη, ενώ ο Εθνικός Αρχίπολης θα φιλοξενήσει τον Δαμάγητο με διαιτητή τον Μανώλη Κυρίτση και βοηθούς τους Κόττορο και Γιακουμάκη.
Για τον 2ο όμιλο, η Ασπίδα Σαλάκου θα αντιμετωπίσει τον Ακουσίλαο με διαιτητή τον Δημήτρη Ατσικνούδα και βοηθούς τους Σαρρή και Λυριστή, ενώ η πρωτοπόρος Αναγέννηση Έμπωνα θα υποδεχθεί τον Ευκλή με διαιτητή τον Σταμάτη Αντωνά και βοηθούς τους Στεφανάκη και Αυγενικού.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
17η αγωνιστική
Σάββατο

• Παστίδα 4:00μ.μ.
Δήμητρα Δαματριάς- Α.Σ. Χάλκης
Διαιτητές: Δουλγέρης, Κοκμοτός, Γιακουμάκης
Παρ. διαιτησίας: Βακκάς
Παρ. αγώνα: Καρίκης
Κυριακή
• Άγιοι Απόστολοι 1:30μ.μ.
Κύπρος- Α.Σ. Τήλος
Διαιτητές: Σπάρταλης, Σαρρής, Τσεπούρας
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Θαρρενός
• Μάσαρη 4:00μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Αχιολάς, Βλάχος
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Θωμάς
• Αρχίπολη 4:00μ.μ.
Εθνικός Αρχίπολης- Δαμάγητος
Διαιτητές: Κύρίτσης, Κόττορος, Γιακουμάκης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Κάππας
• Ε.Α.Κ. 8:00μ.μ.
Α.Ο. Σύμης- Δόξα Ψίνθου
Διαιτητές: Δουλγέρης, Καραβελατζή, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Ρεπό: Νηρέας
2ος όμιλος
17η αγωνιστική
Σάββατο

• Σάλακος 4:00μ.μ.
Ασπίδα Σαλάκου- Ακουσίλαος
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Σαρρής, Λυριστής
Παρ. διαιτησίας: Διαμαντέας
Παρ. αγώνα: Άγας
• Απόλλωνα 4:00μ.μ.
Αναγέννηση Έμπωνα- Ευκλής
Διαιτητές: Αντωνάς, Στεφανάκης, Αυγενικού
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Στεργάκης
Κυριακή
• Αφάντου 4:00μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Άγιος Γεώργιος
Διαιτητές: Αντωνάς, Λάζος, Σταυρούλιας
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Βελής
• Άγιος Ισίδωρος 4:00μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Αστέρας Παστίδας
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Στεφανάκης, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Καρίκης
• Άγιοι Απόστολοι 4:15μ.μ.
Πολύστρατος- Α.Ε. Αδελφοσύνης
Διαιτητές: Αυγενικού, Καραγιάννης, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Λύτος
Τρίτη 19/3
• Νίσυρος 11:30π.μ.
Πολυβώτης- Ευαγόρας
Παρ. αγώνα: Φωτεινής
Όμιλος Νήσων
15η αγωνιστική
Σάββατο

•Κέφαλος 4:00μ.μ.
Νικαγόρας- Αναγέννηση Ασφενδιού
Διαιτητές: Παρχαρίδης, Φραγκιαδάκης, Πατσιαούρας
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Μάμμης
Κυριακή
• Καρδάμαινα 10:30π.μ.
Δόξα Καρδάμαινας- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Γιαμουζής, Δημόπουλος, Ξουρής
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου
• Βαθύ 12:30
Α.Ο. Βαθύ- ΠΑΟΚ Κω
Διαιτητές: Καραμούτας, Αλέκος, Θάνος
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κασσάρας
• Λακκί 3:30μ.μ.
Α.Ε. Λέρου- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Πατσιαούρας, Βουλγαράκης
Παρ. διαιτησίας: Καστής
Παρ. αγώνα: Αναστασιάδης
Ρεπό: Α.Ο. Αθλοπαιδιών

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ