Τμήμα άρσης βαρών Ανταγόρα: Πρωταθλητής Ελλάδας στους Νέους Άνδρες

Ακόμα μία επιτυχία πρόσθεσε στην συλλογή του το τμήμα άρσης βαρών του Ανταγόρα.
Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη της προηγούμενες ημέρες, ο σύλλογος της Κω αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορία των Νέων Ανδρών, ενώ κατέκτησε και την 5η θέση στην κατηγορία των Ανδρών.
Στη σχετική ανακοίνωση που εξέδωσε ο Ανταγόρας αναφέρονται τα εξής:
«Πρωταθλητής Ελλάδος και στους Νέους Άνδρες (U23) ο Ανταγόρας για το 2022.
Το τρίτο τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος για το 2022 κατέκτησε η ομάδα του Ανταγόρα, αυτή την φορά στην κατηγορία των Νέων Ανδρών (U23) ενώ κατέλαβε την 5η θέση στους Άνδρες. Η ομάδα αποτελούμενη από τους αθλητές της παιδικής ομάδας, που είχαν κατακτήσει το πρωτάθλημα Ελλάδος σε παίδες και έφηβους τον Μάιο κατάφεραν να ανεβάσουν τον Ανταγόρα στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου για το 2022.
Στους άνδρες ο Φίλιππος Ρεμπέλης στην κατηγορία των 82 κιλών κατέλαβε το χάλκινο μετάλλιο στην κίνηση του επολέ ζετέ, ενώ ήταν 5ος στο αρασέ και στο σύνολο και ο Τάσος Πλατής στην κατηγορία των 109 κιλών ήταν 5ος σε αρασέ, σε επολέ ζετέ και σύνολο. Η Κωνσταντίνα Αλεξανδροπούλου στην κατηγορία των 64 κιλών σηκώνοντας 70 κιλά στο αρασέ, 85 κιλά στο επολέ ζετέ και 155 κιλά στο σύνολο κατέκτησε την 2η θέση στις γυναίκες