Ροδήλιος: «Μας κάνατε υπερήφανους»

Ανακοίνωση με την οποία ενημερώνει για τα αποτελέσματα των αθλητών του στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας Ανδρών- Γυναικών, εξέδωσε ο Ροδήλιος.
Ο σύλλογος του νησιού μας, κατέκτησε ένα χάλκινο μετάλλιο, δύο τέταρτες θέσεις και μία πέμπτη.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Εξαιρετική παρουσία των αθλητών του Ρόδηλιου, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας Ανδρών-Γυναικών που διεξήχθην στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο, 11-13/9/2020.
Η αποστολή του Ροδήλιου ήταν άκρως επιτυχημένη, την πρώτη ημέρα είχαμε χάλκινο μετάλλιο στο Scratch από τον Κυριάκο Παπασταματάκη, στην συνέχεια είχαμε την τέταρτη θέση στο αγώνισμα 1km Time Trial από τον Σταμάτη Σαββάκη, τέταρτη θέση στο αγώνισμα Team Sprint με τους αθλητές Ιάκωβο Κούρο, Σταμάτη Σαββάκη, Ιωάννη Μπιλιά και 5η θέση στο Team Pursuit με τους αθλητές Κυριάκο Παπασταματάκη, Ιάκωβο Κούρο, Ιωάννη Μπιλιά και Ιωάννη Μιαούλη.
Επιπρόσθετα πρέπει να σταθούμε σε άλλα δύο σημεία. Το πρώτο έχει να κάνει με τις επιδόσεις των αθλητών σε όλα τα αγωνίσματα αφού οι περισσότεροι ήταν κοντά στα στάνταρ τους και κατά δεύτερο οι τέσσερις αθλητές από τους πέντε που συμμετείχαν στην αποστολή ήταν δεύτερη χρονιά έφηβοι.
Συγχαρητήρια στους αθλητές, στους γονείς και στους προπονητές.