Α.Ε. Κατταβιάς- Α.Ε. Λέρου: Μοιρασιά στο Ε.Α.Κ.

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Α.Ε. Κατταβιάς και Α.Ε. Λέρου, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1 στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό με τέρμα του Βασίλη Ζαγκότση, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 80ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Διαμαντή Τσάτσου.
Η ισοπαλία δεν ικανοποιεί τους «κιτρινόμαυρους» που είχαν στόχο την νίκη, καθώς έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανέβουν στον βαθμολογικό πίνακα, ενώ για την Α.Ε. Λέρου το αποτέλεσμα κρίνεται θετικό, αφού δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι επρόκειτο για μία εκτός έδρας αναμέτρηση, με τους φιλοξενούμενους να προσθέτουν ακόμα ένα πολύτιμο πόντο στην συλλογή τους, ωστόσο παραμένουν μέσα στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.