Σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΠΟ έγινε η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος των ομίλων του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας για την σεζόν 2018-2019.
Το ενδιαφέρον στράφηκε στον 6ο όμιλο, όπου τοποθετήθηκαν οι ομάδες της Δωδεκανήσου που θα αντιμετωπίσουν του συλλόγους από τις ΕΠΣ Αχαΐας, Ηλείας και Ανατολικής Αττικής.
Ο ΓΑΣ Ιάλυσος εκπροσωπήθηκε από τον πρόεδρο Μιχάλη Χατζηνικήτα, τον αντιπρόεδρο Θανάση Χατζηστρατή και το μέλος του Δ.Σ. Βαρθολομαίο Καμπουράκη, ο Διαγόρας από τον πρόεδρο Κωνσταντίνο Στεφανίδη, ενώ ο Φοίβος Κρεμαστής δεν είχε εκπρόσωπο στην κλήρωση.
Οι δύο από τις τρεις ομάδες του νησιού μας θα ξεκινήσουν τις επίσημες υποχρεώσεις τους στον 6ο όμιλο με εντός έδρας αναμετρήσεις. Συγκεκριμένα, ο Διαγόρας θα υποδεχθεί τον Παναιγιάλειο και ο ΓΑΣ Ιάλυσος τον Παλληνιακό, ο Φοίβος από την πλευρά του θα φιλοξενηθεί από τον Πανμοβριακό.
Να σημειώσουμε ότι η πρεμιέρα θα γίνει την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.
Ακόμα έχει αποφασιστεί στις 10 Μαρτίου να υπάρχει ρεπό για όλες τις ομάδες. Όλες οι αγωνιστικές θα γίνουν Κυριακή με εξαίρεση την 5η η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγω της 28ης Οκτωβρίου.
Αχαΐα και Ηλεία ζήτησαν αναβολή της κλήρωσης και μεταφορικά!
Σύμφωνα με την ιστοσελίδα mikriliga.com, οι Ενώσεις Αχαΐας και Ηλείας αιτήθηκαν αναβολή της κλήρωσης της Γ’ Εθνικής και δέσμευση για κάλυψη των μεταφορικών εξόδων.
Τεταμένο ήταν το κλίμα στα γραφεία της ΕΠΟ με αφορμή την κλήρωση της Γ’ Εθνικής.
Οι ΕΠΣ Αχαΐας και Ηλείας αιτήθηκαν την αναβολή της διαδικασίας ώστε να εξεταστεί το αίτημά τους περί ενίσχυσης της Ομοσπονδίας σε ό,τι αφορά τα μεταφορικά έξοδα των συλλόγων τους.
Οι δύο Ενώσεις ουσιαστικά ζήτησαν από τον εκπρόσωπο της ΕΠΟ κ. Δημητρίου να δεσμευτεί επ’ αυτού. Η διαδικασία της κλήρωσης πάντως ξεκίνησε κανονικά.
Να θυμίζουμε ότι οι ομάδες των δύο Ενώσεων είναι στον 6ο όμιλο, μαζί με τους συλλόγους μας και αυτούς της Ανατολικής Αττικής.
Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του 6ου ομίλου
1η αγωνιστική 14η
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ .
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ
Ρεπό: ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
2η Αγωνιστική 15η
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ – ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ. – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
Ρεπό: ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
3η Αγωνιστική 16η
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ Α.Ο – Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – Α.Ο. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
Ρεπό: ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ
4η Αγωνιστική 17η
Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ
ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
Ρεπό: ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
5η Αγωνιστική 18η
Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ . – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
Ρεπό: ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ
6η Αγωνιστική 19η
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ . – Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
Ρεπό: ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ
7η Αγωνιστική 20η
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
Ρεπό: ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ
8η Αγωνιστική 21η
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ .
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
Ρεπό: ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
9η Αγωνιστική 22η
ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ. – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ
Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ
Ρεπό: ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
10η Αγωνιστική 23η
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ – Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ- ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
Ρεπό: ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
11η Αγωνιστική 24η
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ. – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
Ρεπό: ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ
12η Αγωνιστική 25η
ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ- ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ.
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
Ρεπό: Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
13η Αγωνιστική 26η
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ
ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ . – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ.
Ρεπό: ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ