Ποσειδώνας Κ.- Ηρακλής Μ.: Τον «βύθισε» στα Πηγάδια

Σπουδαία εντός έδρας νίκη πέτυχε ο Ποσειδώνας Καρπάθου, καθώς επικράτησε του Ηρακλή Μαριτσών στο γήπεδο Πηγαδίων με σκορ 4-3, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι του Γιάννη Καραμηνά διέκοψαν το νικηφόρο σερί των εννέα αγωνιστικών που είχε το συγκρότημα του Κώστα Πάττα και δεν επέτρεψαν στους Μαριτσενούς να επιστρέψουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό σε όλη την διάρκειά του, με τις εναλλαγές του σκορ να κρατούν αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων.
Οι Μαριτσενοί προηγήθηκαν με 1-0 μόλις στο 9ο λεπτό με τον Μπάμπη Βασιλώττο, με τους Καρπάθιους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 44ο λεπτό με τον Νίκο Τσιεβέλη, με το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα (2-1) με τον Κώστα Φελουζή στο 55ο λεπτό, όμως τρία λεπτά αργότερα (58ο ) ο Αντώνης Γεωργαλλής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2.
Οι Καρπάθιοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ με τον Μανώλη Σπανό στο 60ο λεπτό να κάνει το 3-2, όμως ο Στέργος Χατζηκοσμάς στο 67ο λεπτό ισοφάρισε και πάλι για τον Ηρακλή σε 3-3. Ωστόσο, ο Μανώλης Σπανός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 83ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 4-3 που έδωσε το «τρίποντο» στον Ποσειδώνα Καρπάθου.