Δεύτερος στον κόσμο ο Σεΐτης!

Τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στα 200μ. της κατηγορίας Τ64, στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου ΑμεΑ που πραγματοποιείται στο Ντουμπάι, πήρε ο Μιχάλης Σείτης. Ο Ροδίτης πρωταθλητής ήταν εξαιρετικός για ακόμη μια φορά και απέδειξε ότι δικαίως θεωρείται από τους κορυφαίους της κατηγορίας του στον κόσμο.

Ο Μιχάλης, μετά το τέλος του αγώνα και την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου, έγραψε στο facebook: «2η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του Dubai, ασημένιο μετάλλιο για μένα και για όλους τους Έλληνες. Είμαι χαρούμενος και ευγνώμων! Σας ευχαριστώ όλους μέσα από την καρδιά μου!».

Εξάλλου, μια ημέρα μετά την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου στα 200μ., ο Σεΐτης προκρίθηκε στον τελικό και των 100μ. Τ64. Ο αθλητής μας ήταν δεύτερος στην πρώτη προκριματική σειρά με 11.22, επίδοση που είναι η τέταρτη καλύτερη μεταξύ των συμμετεχόντων στον τελικό.