Διεξήχθη το πρωί της Τετάρτης στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας σε όλους τους ομίλους, για την σεζόν 2019-2020.
Ως γνωστόν, ο Α.Σ. Ρόδος είχε τοποθετηθεί στον 6ο όμιλο και στην πρεμιέρα θα φιλοξενηθεί από τον Παλληνιακό, καθώς η διοργανώτρια αρχή έκανε δεκτό το αίτημα των «ελαφιών» να αγωνιστεί στην 1η αγωνιστική εκτός έδρας.
Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου.
Τον Α.Σ. Ρόδος εκπροσώπησαν στην κλήρωση ο δικηγόρος Αθηνών Ηλίας Βασίλης και το μέλος του Δ.Σ. Γιώργος Μαρτίνης, ενώ αξίζει να σημειώσουμε ότι τα «ελάφια» θα κάνουν το ρεπό τους στο πλαίσιο της 7ης και 20ης αγωνιστικής.
Αναλυτικά όλο το αγωνιστικό πρόγραμμα του 6ου ομίλου:
Γ’ Εθνική Κατηγορία
6ος όμιλος
(22/9) 1η αγωνιστική 14η (1/12)

Παλληνιακός- Α.Σ. Ρόδος
Παναρκαδικός- Κόρινθος 2006
Α.Ο. Νέας Αρτάκης- Α.Ο. Υπάτου
Κιθαιρών Καπαρελλίου- Θύελλα Ραφήνας
Αχαρναϊκός- ΑΕΚ Τρίπολης
Αήττητος Σπάτων- Μαρκό
Ρεπό: Αιολικός
(29/9) 2η αγωνιστική 15η (8/12)
Αιολικός- Παλληνιακός
Α.Σ. Ρόδος- Παναρκαδικός
Κόρινθος 2006- Κιθαιρών Καπαρελλίου
Α.Ο. Υπάτου- Αχαρναϊκός
Θύελλα Ραφήνας- Αήττητος Σπάτων
ΑΕΚ Τρίπολης- Μαρκό
Ρεπό: Α.Ο. Νέας Αρτάκης
(6/10) 3η αγωνιστική 16η (15/12)
Παλληνιακός- Παναρκαδικός
Α.Ο. Νέας Αρτάκης- Αιολικός
Κιθαιρών Καπαρελλίου- Α.Σ. Ρόδος
Αήττητος Σπάτων- Κόρινθος 2006
Μαρκό- Α.Ο. Υπάτου
ΑΕΚ Τρίπολης- Θύελλα Ραφήνας
Ρεπό: Αχαρναϊκός
(9/10) 4η αγωνιστική 17η (18/12)
Α.Ο. Νέας Αρτάκης- Παλληνιακός
Παναρκαδικός- Κιθαιρών Καπαρελλίου
Αιολικός- Αχαρναϊκός
Α.Σ. Ρόδος- Αήττητος Σπάτων
Κόρινθος 2006- ΑΕΚ Τρίπολης
Α.Ο. Υπάτου- Θύελλα Ραφήνας
Ρεπό: Μαρκό
(13/10) 5η αγωνιστική 18η (5/1)
Παλληνιακός- Κιθαιρών Καπαρελλίου
Αχαρναϊκός- Α.Ο. Νέας Αρτάκης
Αήττητος Σπάτων- Παναρκαδικός
Μαρκό- Αιολικός
ΑΕΚ Τρίπολης- Α.Σ. Ρόδος
Α.Ο. Υπάτου- Κόρινθος 2006
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας
(20/10) 6η αγωνιστική 19η (12/1)
Αχαρναϊκός- Παλληνιακός
Κιθαιρών Καπαρελλίου- Αήττητος Σπάτων
Α.Ο. Νέας Αρτάκης- Μαρκό
Παναρκαδικός- ΑΕΚ Τρίπολης
Αιολικός- Θύελλα Ραφήνας
Α.Σ. Ρόδος- Α.Ο. Υπάτου
Ρεπό: Κόρινθος 2006
(27/10) 7η αγωνιστική 20η (19/1)
Παλληνιακός- Αήττητος Σπάτων
Μαρκό- Αχαρναϊκός
ΑΕΚ Τρίπολης- Κιθαιρών Καπαρελλίου
Θύελλα Ραφήνας- Α.Ο. Νέας Αρτάκης
Α.Ο. Υπάτου- Παναρκαδικός
Κόρινθος 2006- Αιολικός
Ρεπό: Α.Σ. Ρόδος
(30/10) 8η αγωνιστική 21η (26/1)
Μαρκό- Παλληνιακός
Αήττητος Σπάτων- ΑΕΚ Τρίπολης
Αχαρναϊκός- Θύελλα Ραφήνας
Κιθαιρών Καπαρελλίου- Α.Ο. Υπάτου
Α.Ο. Νέας Αρτάκης- Κόρινθος 2006
Αιολικός- Α.Σ. Ρόδος
Ρεπό: Παναρκαδικός
(3/11) 9η αγωνιστική 22η (2/2)
Παλληνιακός- ΑΕΚ Τρίπολης
Θύελλα Ραφήνας- Μαρκό
Α.Ο. Υπάτου- Αήττητος Σπάτων
Κόρινθος 2006- Αχαρναϊκός
Α.Σ. Ρόδος- Α.Ο. Νέας Αρτάκης
Παναρκαδικός- Αιολικός
Ρεπό: Κιθαιρών Καπαρελλίου
(10/11) 10η αγωνιστική 23η (9/2)
Θύελλα Ραφήνας- Παλληνιακός
ΑΕΚ Τρίπολης- Α.Ο. Υπάτου
Μαρκό- Κόρινθος 2006
Αχαρναϊκός- Α.Σ. Ρόδος
Κιθαιρών Καπαρελλίου- Αιολικός
Α.Ο. Νέας Αρτάκης- Παναρκαδικός
Ρεπό: Αήττητος Σπάτων
(16/11) 11η αγωνιστική 24η (16/2)
Παλληνιακός- Α.Ο. Υπάτου
Κόρινθος 2006- Θύελλα Ραφήνας
Α.Σ. Ρόδος- Μαρκό
Αιολικός- Αήττητος Σπάτων
Παναρκαδικός- Αχαρναϊκός
Κιθαιρών Καπαρελλίου- Α.Ο. Νέας Αρτάκης
Ρεπό: ΑΕΚ Τρίπολης
(24/11) 12η αγωνιστική 25η (23/2)
Κόρινθος 2006- Παλληνιακός
Θύελλα Ραφήνας- Α.Σ. Ρόδος
ΑΕΚ Τρίπολης- Αιολικός
Μαρκό- Παναρκαδικός
Αήττητος Σπάτων- Α.Ο. Νέας Αρτάκης
Αχαρναϊκός- Κιθαιρών Καπαρελλίου
Ρεπό: Α.Ο. Υπάτου
(27/11) 13η αγωνιστική 26η (29/2)


Α.Σ. Ρόδος- Κόρινθος 2006
Αιολικός- Α.Ο. Υπάτου
Παναρκαδικός- Θύελλα Ραφήνας
Α.Ο. Νέας Αρτάκης- ΑΕΚ Τρίπολης
Κιθαιρών Καπαρελλίου- Μαρκό
Αήττητος Σπάτων- Αχαρναϊκός
Ρεπό: Παλληνιακός

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ