Aγώνες και παιχνίδια για τους μικρότερους σε ηλικία αθλητές των Ακαδημιών στίβου
του Γ.Σ. Διαγόρας πραγματοποιήθηκαν στο βοηθητικό γήπεδο του Δημοτικού Σταδίου της Ρόδου. Πήραν μέρος νέοι αθλητές από 3,5 έως 11 ετών, παιδιά που αποτελούν το μέλλον του ροδιακού κλασικού αθλητισμού. Οι μικρότεροι πήραν μέρος σε παιχνίδια στιβικής κατεύθυνσης και οι μεγαλύτεροι σε αγωνίσματα για την κατηγορία τους. Υπεύθυνη προπονήτρια ήταν η καθηγήτρια φυσικής αγωγής Κατερίνα Κάτρη, ενώ έφορος του τμήματος και μέλος του δ.σ του ιστορικού συλλόγου κα. Ρένα Καραγιάννη απένειμε τα αναμνηστικά διπλώματα.
Τα αποτελέσματα:
Γ-Δ-Ε Δημοτικού Vortex
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Αργυρίου Μαριλού 25,20
2. Καμίτση Ατζελίνα 18,30
3. Φωτεινού Άντα 16,40
4. Καρίπη Μαρία 16,10
5. Μιγιάτοβιτς Αφροδίτη 13,90
6. Καραταπάνη Ματίνα 13,40
7. Τσίγκου Μαρία 13,10
8. Κωνσταντάκα Αλεξάνδρα 12,35
9. Λέμκε Χριστίνα 12,30
10. Κορλού Μαρία 12,10
11. Πέρου Γεωργία 11,65
12. Τουμαρά Παρασκευή 11,50
13. Μαγκαφά Εύη 11,25
14. Παντερή Αγγελική 11,20
15. Οικονομοπούλου Σαββίνα 11,00
16. Καλανδράνη Σαββίνα 9,50
17. Εξαδακτύλου Βιργινία 9,20
18. Οικονομοπούλου Χριστίνα 8,90
19. Τρίγκα Ελεάνα 8,10
20. Φασουλάρη Μαριάννα 4,60
ΑΓΟΡΙΑ
1. Βογιατζής Νίκος
2. Καλανδράνης Γιώργος
3. Χαρτερός Μανώλης
4. Φεσάκης Ανδρέας
Α-Β Δημοτικού Vortex
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Κουκιά Ραφαέλα
2. Καλανδράνη Παναγιώτα
3. Μπατάλα Βασιλική
4. Κρητικού Βασιλική
5. Αλεξίου Χρυσούλα
6. Κατσάνου Βαλσαμίνα
7. Χαρτερού Μαρία
ΑΓΟΡΙΑ
1. Κασιώτης Μηνάς
2. Φασουλάρης Γιάννης
3. Αργυρόπουλος Επαμεινώνδας
4. Αλεξίου Νίκος
Γ-Δ-Ε Δημοτικού 50μ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Καραταπάνη Ματίνα 8,16
2. Καρίπη Μαρια 8,34
3. Οικονομοπούλου Σαββίνα 8,60
4. Φωτεινού Άντα 8,69
5. Αργυρίου Μαριλού 8,71
6. Κορλού Μαρία 8,80
7. Τουμαρά Παρασκευή 8,90
8. Κωνσταντάκη Αλεξάνδρα 9,41
9. Εξαδακτύλου Βιργινία 9,46
10. Μαγκαφά Εύη 9,69
11. Μιγιάτοβιτς Αφροδίτη 9,70
12. Οικονομοπούλου Χριστίνα 9,78
13. Λέμκε Χριστίνα 9,98
14. Καμίτση Ατζελίνα 10,04
15. Πέρου Γεωργία 10,44
16. Καλανδράνη Σαββίνα 10, 56
17. Τρίγκα Ελεάνα 10,58
18. Τσίγκου Μαρία 11,50
19. Φασουλάρη Μαριάννα 12,00
20. Κατσάνου Βαλσαμίνα 12,13
ΑΓΟΡΙΑ
1. Βογιατζής Νίκος 8,97
2. Φεσάκης Ανδρέας 9,60
3. Καλανδράνης Γιώργος 10,86
4. Χαρτερός Μανώλης 10,90
Α-Β Δημοτικού 50μ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Κουκιά Ραφαέλα 8,80
2. Παντερή Αγγελική 9,49
3. Κρητικού Βασιλική 10,08
4. Μπατάλα Βασιλική 10,38
5. Χαρτερού Μαρία 11,42
6. Καλανδράνη Πανααγιώτα 11,92
7. Αλεξίου Χρυσούλα 12,04
ΑΓΟΡΙΑ
1. Φασουλάρης Γιάννης 10,21
2. Αλεξίου Νίκος 10,58
3. Κασιώτης Μηνάς 11,44
4. Αργυρόπουλος Επαμεινωνδας 13,08
Γ-Δ-Ε Δημοτικού μήκος
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Καρίπη Μαρία 3,58
2. Καμίτση Ατζελίνα 3,33
3. Οικονομοπούλου Σαββίνα 3,28
4. Αργυρίου Μαριλού 3,15
5. Κωνσταντάκη Αλεξάνδρα 3,14
6. Φωτεινού Άντα 3,13
7. Εξαδακτύλου Βιργινία 3,05
8. Καραταπάνη Ματίνα 2,79
9. Πέρου Γεωργία 2,78
10. Τουμαρά Παρασκευή 2,75
11. Μιγιάτοβιτς Αφροδίτη 2,74
12. Λέμκε Χριστίνα 2,73
13. Οικονομοπούλου Χριστίνα 2,70
14. Μαγκαφά Εύη 2,33
15. Καλανδράνη Σαββίνα 2,23
16. Κατσάνου Βαλσαμίνα 1,90
17. Τρίγκα Ελεάνα 1,88
18. Τσίγκου Μαρία 1,89
19. Φασουλάρη Μαριάννα 1,50
ΑΓΟΡΙΑ
1. Νίκος Βογιατζής 3,14
2. Φεσάκης Ανδρεάς 2,77
3. Καλανδράνης Γιώργος 2,50
4. Χαρτερός Μανώλης 1,95
Α-Β Δημοτικού μήκος
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Κουκιά Ραφαέλα 2,75
2. Παντερή Αγγελική 2,40
3. Κρητικού Βασιλική 2,21
4. Μπατάλα Βασιλική 2,12
5. Χαρτερού Μαρία 2,05
6. Καλανδράνη Πανααγιώτα 1,90
7. Αλεξίου Χρυσούλα 1,34
ΑΓΟΡΙΑ
1. Αλεξίου Νίκος 2,20
2. Φασουλάρης Γιάννης 2,12
3. Κασιώτης Μηνάς 1,90
4. Αργυρόπουλος Επαμεινώνδας 1,24

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ