Καλή παρουσία στα Άνω Λιόσια

Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι Ροδίτες αθλητές που πήραν μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kick Boxing έως 18 ετών που διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο στο κλειστό στάδιο Βαρέων Αθλημάτων Πάλης στα Άνω Λιόσια.

Συγκεκριμένα, η σχολή του κ. Κωνσταντίνου Βαλάκη «Mallios Team» συμμετείχε με δύο αθλητές, τον Χουσείν Μπιμπέρογλου, ο οποίος κατάκτησε την τρίτη θέση με όρους Κ1 στην κατηγορία των -67 κιλών και τον Βαγγέλη Τζωρτζή, που επίσης κατετάγη τρίτος με όρους Κ1 στην κατηγορία των -81 κιλών. Ο δεύτερος μάλιστα θα μπορούσε να έχει καλύτερη «τύχη» στο πρωτάθλημα, αν στον πρώτο αγώνα που έδωσε δεν υπήρχε διαφωνία μεταξύ διαιτητή και κριτών για τον νικητή, με τους τελευταίος να δίνουν τελικά τη νίκη στον αντίπαλο του, αν και η «ετυμηγορία» του διαιτητή ήταν διαφορετική.

Παρόντες στο πρωτάθλημα και οι αθλητές του κ. Γιώργου Ζόνγκα, με την Τζίνα Πίτσου να κατακτά το χρυσό μετάλλιο στο low kick στην κατηγορία των -52 κιλών και τη δεύτερη θέση με όρους Κ1 και την Μαρία Μαλακάκη να παίρνει το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των -60 κιλών με όρους Κ1 και την τρίτη θέση στο low kick. Η Πόπη Καραλλά κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των -56 κιλών (low kick), ενώ ο Δημήτρης Ξύππας ήταν επίσης τρίτος στην κατηγορία των +81 κιλών (low kick).