Έγινε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδί, η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος των τεσσάρων ομίλων του πρωταθλήματος της Football League 2, ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.
Τον πρωταθλητή Δωδεκανήσου, ΓΑΣ Ιάλυσο, εκπροσώπησε ο αντιπρόεδρος Θανάσης Χατζηστρατής, με την κληρωτίδα να «κλείνει το μάτι» στους «τοξοβόλους».
Μπορεί η πρεμιέρα για την ομάδα του Πέτρου Μίχου να θεωρείται δύσκολη, καθώς θα υποδεχθεί την Α.Ε. Κηφισιάς που συγκαταλέγεται στις ισχυρότερες ομάδες του 4ου ομίλου και στις διεκδικήτριες του τίτλου, ωστόσο, μέχρι και την 5η αγωνιστική, το πρόγραμμα για τους «τοξοβόλους» είναι βατό, καθώς θα αντιμετωπίσει ομάδες που είναι στα μέτρα τους ( δύο εντός και δύο εκτός έδρας παιχνίδια).
Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής ο ΓΑΣ Ιάλυσος θα υποδεχθεί την ιστορικότερη ομάδα που συμμετέχει στον 4ος όμιλο, που δεν είναι άλλη από τον ΟΦΗ.
Αναλυτικά όλο το αγωνιστικό πρόγραμμα του 4ου ομίλου είναι το ακόλουθο:
Football League 2
4ος όμιλος
1η αγωνιστική 16η

Αστέρας Βάρης – Ιωνικός Νικαίας
ΠΑΟ Κρουσώνα – Γλυφάδα
Ηλυσιακός – Τρίγλια Ραφήνας
ΓΑΣ Ιάλυσος – Α.Ε. Κηφισιάς
Α.Ο.Τ. Αλίμου – Ατρόμητος Πειραιά
Επισκοπή – Ηράκλειο
Φωστήρας – Ερμής Ζωνιανών
Εθνικός Πειραιά – ΟΦΗ
2η αγωνιστική 17η
ΠΑΟ Κρουσώνα – Αστέρας Βάρης
Ιωνικός Νικαίας – Ηλυσιακός
Γλυφάδα – ΓΑΣ Ιάλυσος
Τρίγλια Ραφήνας – Α.Ο.Τ. Αλίμου
Α.Ε. Κηφισιάς – Επισκοπή
Ατρόμητος Πειραιά – Φωστήρας
Ηράκλειο – ΟΦΗ
Ερμής Ζωνιανών – Εθνικός Πειραιά
3η αγωνιστική 18η
Αστέρας Βάρης – Ηλυσιακός
ΓΑΣ Ιάλυσος – ΠΑΟ Κρουσώνα
Α.Ο.Τ. Αλίμου – Ιωνικός Νικαίας
Επισκοπή – Γλυφάδα
Φωστήρας – Τρίγλια Ραφήνας
ΟΦΗ – Α.Ε. Κηφισιάς
Εθνικός Πειραιά – Τρίγλια Ραφήνας
Ηράκλειο – Ερμής Ζωνιανών
4η αγωνιστική 19η
ΓΑΣ Ιάλυσος – Αστέρας Βάρης
Ηλυσιακός – Α.Ο.Τ. Αλίμου
ΠΑΟ Κρουσώνα – Επισκοπή
Ιωνικός Νικαίας – Φωστήρας
Γλυφάδα – ΟΦΗ
Τρίγλια Ραφήνας – Εθνικός Πειραιά
Α.Ε. Κηφισιάς – Ερμής Ζωνιανών
Ατρόμητος Πειραιά – Ηράκλειο
5η αγωνιστική 20η
Αστέρας Βάρης – Α.Ο.Τ. Αλίμου
Επισκοπή – ΓΑΣ Ιάλυσος
Φωστήρας – Ηλυσιακός
ΟΦΗ – ΠΑΟ Κρουσώνα
Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός Νικαίας
Ερμής Ζωνιανών – Γλυφάδα
Ηράκλειο – Τρίγλια Ραφήνας
Α.Ε. Κηφισιά – Ατρόμητος Πειραιά
6η αγωνιστική 21η
Επισκοπή – Αστέρας Βάρης
Α.Ο.Τ. Αλίμου – Φωστήρας
ΓΑΣ Ιάλυσος – ΟΦΗ
Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά
ΠΑΟ Κρουσώνα – Ερμής Ζωνιανών
Ιωνικός Νικαίας – Ηράκλειο
Γλυφάδα – Ατρόμητος Πειραιά
Τρίγλια Ραφήνας – Α.Ε. Κηφισιάς
7η αγωνιστική 22η
Αστέρας Βάρης – Φωστήρας
ΟΦΗ – Επισκοπή
Εθνικός Πειραιά – Α.Ο.Τ. Αλίμου
Ερμής Ζωνιανών – ΓΑΣ Ιάλυσος
Ηράκλειο – Ηλυσιακός
Ατρόμητος Πειραιά – ΠΑΟ Κρουσώνα
Α.Ε. Κηφισιάς – Ιωνικός Νικαίας
Γλυφάδα – Τρίγλια Ραφήνας
8η αγωνιστική 23η
ΟΦΗ – Αστέρας Βάρης
Φωστήρας – Εθνικός Πειραιά
Επισκοπή – Ερμής Ζωνιανών
Α.Ο.Τ. Αλίμου – Ηράκλειο
ΓΑΣ Ιάλυσος – Ατρόμητος Πειραιά
Ηλυσιακός – Α.Ε. Κηφισιάς
ΠΑΟ Κρουσώνα – Τρίγλια Ραφήνας
Ιωνικός Νικαίας – Γλυφάδα
9η αγωνιστική 24η
Αστέρας Βάρης – Εθνικός Πειραιά
Ερμής Ζωνιανών – ΟΦΗ
Ηράκλειο – Φωστήρας
Ατρόμητος Πειραιά – Επισκοπή
Α.Ε. Κηφισιάς – Α.Ο.Τ. Αλίμου
Τρίγλια Ραφήνας – ΓΑΣ Ιάλυσος
Γλυφάδα – Ηλυσιακός
Ιωνικός Νικαίας – ΠΑΟ Κρουσώνα
10η αγωνιστική 25η
Ερμής Ζωνιανών – Αστέρας Βάρης
Εθνικός Πειραιά – Ηράκλειο
ΟΦΗ – Ατρόμητος Πειραιά
Φωστήρας – Α.Ε. Κηφισιάς
Επισκοπή – Τρίγλια Ραφήνας
Α.Ο.Τ. Αλίμου – Γλυφάδα
ΓΑΣ Ιάλυσος – Ιωνικός Νικαίας
Ηλυσιακός – ΠΑΟ Κρουσώνα
11η αγωνιστική 26η
Αστέρας Βάρης – Ηράκλειο
Ατρόμητος Πειραιά – Ερμής Ζωνιανών
Α.Ε. Κηφισιάς – Εθνικός Πειραιά
Τρίγλια Ραφήνας – ΟΦΗ
Γλυφάδα – Φωστήρας
Ιωνικός Νικαίας – Επισκοπή
ΠΑΟ Κρουσώνα – Α.Ο.Τ. Αλίμου
Ηλυσιακός – ΓΑΣ Ιάλυσος
12η αγωνιστική 27η
Ατρόμητος Πειραιά – Αστέρας Βάρης
Ηράκλειο – Α.Ε. Κηφισιάς
Ερμής Ζωνιανών – Τρίγλια Ραφήνας
Εθνικός Πειραιά – Γλυφάδα
ΟΦΗ – Ιωνικός Νικαίας
Φωστήρας – ΠΑΟ Κρουσώνα
Επισκοπή – Ηλυσιακός
Α.Ο.Τ. Αλίμου – ΓΑΣ Ιάλυσος
13η αγωνιστική 28η
Αστέρας Βάρης – Α.Ε. Κηφισιάς
Τρίγλια Ραφήνας – Ατρόμητος Πειραιά
Γλυφάδα – Ηράκλειο
Ιωνικός Νικαίας – Ερμής Ζωνιανών
ΠΑΟ Κρουσώνα – Εθνικός Πειραιά
Ηλυσιακός – ΟΦΗ
ΓΑΣ Ιάλυσος – Φωστήρας
Α.Ο.Τ. Αλίμου – Επισκοπή
14η αγωνιστική 29η
Τρίγλια Ραφήνας – Αστέρας Βάρης
Α.Ε. Κηφισιάς– Γλυφάδα
Ατρόμητος Πειραιά – Ιωνικός Νικαίας
Ηράκλειο – ΠΑΟ Κρουσώνα
Ερμής Ζωνιανών – Ηλυσιακός
Εθνικός Πειραιά – ΓΑΣ Ιάλυσος
ΟΦΗ – Α.Ο.Τ. Αλίμου
Φωστήρας – Επισκοπή
15η αγωνιστική 30η
Αστέρας Βάρης – Γλυφάδα
Ιωνικός Νικαίας – Τρίγλια Ραφήνας
ΠΑΟ Κρουσώνα – Α.Ε. Κηφισιάς
Ηλυσιακός – Ατρόμητος Πειραιά
ΓΑΣ Ιάλυσος – Ηράκλειο
ΑΟΤ Αλίμου – Ερμής Ζωνιανών
Επισκοπή – Εθνικός Πειραιά
Φωστήρας – ΟΦΗ

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ