Ρεπό θα έχει στην πρεμιέρα της Basket League ο Κολοσσός (10 Οκτωβρίου), ενώ μία εβδομάδα αργότερα θα παίξει εκτός έδρας με τον Προμηθέα Πάτρας. Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι των ”θαλασσί” θα ειναι στις 24 Οκτωβρίου κόντρα στον Ηρακλή. Σήμερα έγινε η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος, με τον Κολοσσό να συμμετέχει για 15η φορά στην ιστορία του στη Basket League.

1η (10/10) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η (23/01)
Πανιώνιος- Προμηθέας Πάτρας
Α.Ε.Κ.- Ηρακλής
Π.Α.Ο.Κ.- Γ.Σ. Λαυρίου
Άρης- Παναθηναϊκός
Χαρίλαος Τρικούπης- Ιωνικός Νικαίας
Λάρισα- Περιστέρι
Ρεπό έχει ο Κολοσσός Ρόδου

2η (17/10) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η (30/01)
Προμηθέας Πάτρας- Κολοσσός Ρόδου
Ηρακλής- Πανιώνιος
Γ.Σ. Λαυρίου- Α.Ε.Κ.
Παναθηναϊκός- Π.Α.Ο.Κ.
Ιωνικός Νικαίας- Άρης
Περιστέρι- Χαρίλαος Τρικούπης
Ρεπό έχει η Λάρισα

3η (24/10) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η (06/02)
Κολοσσός Ρόδου- Ηρακλής
Πανιώνιος- Γ.Σ. Λαυρίου
Α.Ε.Κ.- Παναθηναϊκός
Π.Α.Ο.Κ.- Ιωνικός Νικαίας
Άρης- Περιστέρι
Χαρίλαος Τρικούπης- Λάρισα
Ρεπό έχει ο Προμηθέας Πάτρας

4η (31/10) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η (27/02)
Γ.Σ. Λαυρίου- Κολοσσός Ρόδου
Παναθηναϊκός- Πανιώνιος
Ιωνικός Νικαίας- Α.Ε.Κ.
Περιστέρι- Π.Α.Ο.Κ.
Λάρισα- Άρης
Ηρακλής- Προμηθέας Πάτρας
Ρεπό έχει ο Χαρίλαος Τρικούπης

5η (14/11) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η (06/03)
Κολοσσός Ρόδου- Παναθηναϊκός
Πανιώνιος- Ιωνικός Νικαίας
Α.Ε.Κ.- Περιστέρι
Π.Α.Ο.Κ.- Λάρισα
Άρης- Χαρίλαος Τρικούπης
Προμηθέας Πάτρας- Γ.Σ. Λαυρίου
Ρεπό έχει ο Ηρακλής

6η (21/11) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η (13/03)
Ιωνικός Νικαίας- Κολοσσός Ρόδου
Περιστέρι- Πανιώνιος
Λάρισα- Α.Ε.Κ.
Χαρίλαος Τρικούπης- Π.Α.Ο.Κ.
Παναθηναϊκός- Προμηθέας Πάτρας
Γ.Σ. Λαυρίου- Ηρακλής
Ρεπό έχει ο Άρης

7η (05/12) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η (20/03)
Κολοσσός Ρόδου- Περιστέρι
Πανιώνιος- Λάρισα
Α.Ε.Κ.- Χαρίλαος Τρικούπης
Π.Α.Ο.Κ.- Άρης
Προμηθέας Πάτρας- Ιωνικός Νικαίας
Ηρακλής- Παναθηναϊκός
Ρεπό έχει ο Γ.Σ. Λαυρίου

8η (12/12) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η (27/03)
Λάρισα- Κολοσσός
Χαρίλαος Τρικούπης- Πανιώνιος
Άρης- Α.Ε.Κ.
Περιστέρι- Προμηθέας Πάτρας
Ιωνικός Νικαίας- Ηρακλής
Παναθηναϊκός- Γ.Σ. Λαυρίου
Ρεπό έχει ο Π.Α.Ο.Κ.

9η (19/12) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η (03/04)
Κολοσσός Ρόδου- Χαρίλαος Τρικούπης
Πανιώνιος- Άρης
Α.Ε.Κ.- Π.Α.Ο.Κ.
Προμηθέας Πάτρας- Λάρισα
Ηρακλής- Περιστέρι
Γ.Σ. Λαυρίου- Ιωνικός Νικαίας
Ρεπό έχει ο Παναθηναϊκός

10η (26/12) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23η (10/04)
Άρης- Κολοσσός Ρόδου
Π.Α.Ο.Κ.- Πανιώνιος
Χαρίλαος Τρικούπης- Προμηθέας Πάτρας
Λάρισα- Ηρακλής
Περιστέρι- Γ.Σ. Λαυρίου
Ιωνικός Νικαίας- Παναθηναϊκός
Ρεπό έχε η Α.Ε.Κ.

11η (02/01) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24η (17/04)
Κολοσσός Ρόδου- Π.Α.Ο.Κ.
Πανιώνιος- Α.Ε.Κ.
Προμηθέας Πάτρας- Άρης
Ηρακλής- Χαρίλαος Τρικούπης
Γ.Σ. Λαυρίου- Λάρισα
Παναθηναϊκός- Περιστέρι
Ρεπό έχει ο Ιωνικός Νικαίας

12η (09/01) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25η (25/04)
Α.Ε.Κ.- Κολοσσός Ρόδου
Π.Α.Ο.Κ.- Προμηθέας Πάτρας
Άρης- Ηρακλής
Χαρίλαος Τρικούπης- Γ.Σ. Λαυρίου
Λάρισα- Παναθηναϊκός
Περιστέρι- Ιωνικός Νικαίας
Ρεπό έχει ο Πανιώνιος

13η (16/01) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 26η (12/05)
Κολοσσός Ρόδου- Πανιώνιος
Προμηθέας Πάτρας- Α.Ε.Κ.
Ηρακλής- Π.Α.Ο.Κ.
Γ.Σ. Λαυρίου- Άρης
Παναθηναϊκός- Χαρίλαος Τρικούπης
Ιωνικός Νικαίας- Λάρισα
Ρεπό έχει το Περιστέρι

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ