Γ’ Εθνική Κατηγορία: Ήττα από την «βούλα» για τον ΓΑΣ Ιάλυσος

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του ΓΑΣ Ιάλυσος στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.
Οι «τοξοβόλοι» του Ηλία Φυντάνη δεν τα κατάφεραν στον Κορυδαλλό και ηττήθηκαν με σκορ 1-0 από την Προοδευτική, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου.
Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση, σημειώθηκε 66ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κανελλόπουλου, με τον ΓΑΣ Ιάλυσος να μένει με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς στην φάση του καταλογισμού του πέναλτι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γιάννης Αρχοντούλης.
Το παιχνίδι συνολικά ήταν κακό ποιοτικά, με τις δύο ομάδες να επιδίδονται σε σκληρά μαρκαρίσματα στο χώρο του κέντρου στην προσπάθεια τους να ελέγχουν την μεσαία γραμμή.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση, δημιουργώντας ευκαιρίες για να σκοράρουν, κάτι που το κατάφεραν στο 66ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κανελλόπουλου.
Στην συνέχεια ο ΓΑΣ Ιάλυσος προσπάθησε να ισοφαρίσει, παρότι αγωνιζόταν με έναν ποδοσφαιριστή λιγότερο, χωρίς όμως να τα καταφέρει, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται στο 1-0.
29ο λεπτό, ο Ζελέκος έκανε την ατομική ενέργεια και το σουτ από δεξιά, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.
45ο λεπτό, σουτ του Ρεκλείτη από καλό σημείο, έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
50ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για την Προοδευτική. Ο Ζελέκος έκανε σέντρα προς τον Αριανούτσο, ο οποίος ολομόναχος στην περιοχή έκανε αδύναμη κεφαλιά.
57ο λεπτό, νέα μεγάλη ευκαιρία για την Προοδευτική. Ο Πατσατζόγλου γέμισε στην περιοχή του ΓΑΣ Ιάλυσος, ο Μπεσού βρέθηκε σε θέση βολής, όμως το σουτ του πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου.
66ο λεπτό, γκολ. Οι γηπεδούχοι θα κερδίσουν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αρχοντούλη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κανελλόπουλος, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ο ΓΑΣ Ιάλυσος θα συνεχίσει με 10 ποδοσφαιριστές καθώς ο Γιάννης Αρχοντούλης αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.
81ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για τον ΓΑΣ Ιάλυσος. Ο Ρεκλείτης εκτέλεσε έξυπνα το φάουλ με πάσα στον Βαλιτζό, με τον τελευταίο να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπαντίκου.
86ο λεπτό, σουτ του Πέππα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.
Προοδευτική (Πάρης Ανδράλας): Μπαντίκος, Πέττας (46ο Τσαραούσης), Ξυγκάκης (30ο λ.τρ. Μίλκος), Ζίζιλας, Πατσατζόγλου, Θεοδωράκης, Ζελέκου, Αριανούτσος (75ο Δηλαβέρης), Μπεσού, Κανελλόπουλος, Πέππας.
ΓΑΣ Ιάλυσος: Παπαδόπουλος, Κοκκίνης, Παπασπύρος, Αρχοντούλης, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Βαλιτζό, Σπάρταλης (5ο λ.τρ. Καρπαθάκης), Χατζηφούντας, Δελαπόρτας, Αχείμαστος.