Ο Α.Ο. Κολοσσός ανακοίνωσε και επίσημα την αππόκτηση του 16χρονου Ανδρέα Καρπέτη από τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, ενισχύοντας ακόμη περισσότερα τα τμήματα υποδομής του. Η ανακοίνωση του συλλόγου: ”Ο Α.Ο. Κολοσσός βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του αθλητή Ανδρέα Καρπέτη, ο οποίος αγωνιζόταν στον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος. Ο ταλαντούχος αθλητής είναι 16 ετών (γεννήθηκε το 2007) και για τα επόμενα δύο χρόνια θα μπορεί να αγωνίζεται στο εφηβικό μας τμήμα. Ο Καρπέτης παίζει στις θέσεις «1» και «2» και πριν από τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, αγωνιζόταν στον Διαγόρα. Ο Α.Ο. Κολοσσός καλωσορίζει στην μεγάλη οικογένεια του, τον Ανδρέα και του εύχεται καλή χρονιά με υγεία και επιτυχίες”.
Πήρε Καρπέτη ο Κολοσσός!
![](https://www.dimokratiki.gr/wp-content/uploads/2023/09/374704544_823684829437832_220907241988583611_n.jpg)