Πολυβώτης- Αναγέννηση Έμπωνα: 1-2: Νίκησε και αύξησε την διαφορά

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Αναγέννηση Έμπωνα μέσα στην Νίσυρο, επικρατώντας με σκορ 2-1 του τοπικού Πολυβώτη στο εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Η ομάδα του Φιλήμονα Μιχαλάκη με την συγκεκριμένη νίκη παρέμεινε στην κορυφή του πίνακα, αυξάνοντας την διαφορά από τον Αστέρα Παστίδας ( έχει ένα παιχνίδι λιγότερο) στους εννέα βαθμούς, πλησιάζοντας κι άλλο στην κατάκτηση του τίτλου.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από το πρώτο λεπτό, δημιούργησαν ευκαιρίες και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 34ο λεπτό, με δράστη τον συνήθη ύποπτο Κώστα Μερσιώτη. Στο 40ο λεπτό η Αναγέννηση έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κατωτικίδης, ωστόσο αυτό δεν την πτόησε και διπλασίασαν τα τέρματά της με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Νεκτάριο Μήτρου (47ο λεπτό).
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία έως και το 70ο λεπτό, ενώ στην συνέχεια ο Πολυβώτης ισορρόπησε και κατάφερε να μειώσει στο 84ο λεπτό με τον Πατρίκη να διαμορφώνει το τελικό 2-1.
Οι συνθέσεις
Πολυβώτης: Ορσάρης, Χατζηνικολάου Χ., Πατρίκης, Κάσδαγλης ( 52ο Καραλίγκας), Σακελλαρίου, Φωτεινής (83ο Χαρτοφύλλης), Σφακιανός, Χατζηνικολάου Β., Πάπα (19ο λ.τρ. Καραγιάννης), Γαλαζούλας, Παπαδάκης ( 72ο Κυροδήμος).
Αναγέννηση Έμπωνα: Αναστασάς, Γιασιράνης, Τσιώνης, Μανωλικάκης, Χριστοδούλου, Χατζηηγιαννάκης, Νικολής (73ο Μήτρου Π.), Ντελλάκης ( 74ο Νικολός), Μερσιώτη, Κατωτικίδης, Μήτρου Ν.