Κύπελλο Δωδεκανήσου: Στους «8» ο Α.Ο. Πυλίου

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Δωδεκανήσου προκρίθηκε ο Α.Ο. Πυλίου μετά από την ευρεία νίκη του με σκορ 7-1 σε βάρος της Α.Ε. Λέρου στο γήπεδο Λακκίου, με την ομάδα του Δημήτρη Χρυσόπουλου να υποδέχεται για τους «8» του θεσμού τον Διαγόρα Βατίου.
Οι «βυσσινί» δεν συνάντησαν ιδιαίτερη αντίσταση από την Α.Ο. Λέρου, καθώς κλείδωσαν την υπόθεση «πρόκριση» από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με σκορ 4-0.
Ο Αλέξανδρος Μαργαρίτης στο 16ο λεπτό έκανε το 1-0, ο Γιάννης Στεφανίδης στο 21ο λεπτό πέτυχε το 2-0, ο Γιώργος Κεφαλιανός έκανε το 3-0 στο 31ο λεπτό, με τον Μάρτιν Βλαντιμίροφ στο 37ο λεπτό μα πετυχαίνει το 4-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο. Πυλίου πέτυχε ακόμα τρία τέρματα με τους Γιώργο Πάχο στο 74ο λεπτό και Τάσο Μαύρο στο 76ο και 80ο λεπτό, με τον Βαγγέλη Ρούσσο στο 86ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι να πετυχαίνει το γκολ της τιμής για την Α.Ε. Λέρου, διαμορφώνοντας το τελικό 7-1.
Πλέον με την πρόκριση του Α.Ο. Πυλίου, συμπληρώθηκαν όλα τα ζευγάρια για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Δωδεκανήσου, τα οποία είναι τα εξής: