Διαγόρας- Αιγάλεω: 1-1: Μοιρασιά στο δημοτικό στάδιο

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Διαγόρα και Αιγάλεω, καθώς το μεταξύ τους παιχνίδι στο δημοτικό στάδιο της πόλης μας, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στο 2ο όμιλο (Νότιο), ολοκληρώθηκε ισόπαλο με σκορ 1-1.
Οι δύο ομάδες είχαν ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να σημαδεύουν το δοκάρι στο 31ο λεπτό από απομάκρυνση του Βλάχου και το «Σίτι» να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 44ο λεπτό με τον Χοτζάλι.
Στο δεύτερο ημίχρονο, το Αιγάλεω αιφνιδίασε στο 51ο λεπτό και άνοιξε το σκορ με τον Δημητριάδη, όμως, ο Διαγόρας έδειξε αντίδραση και ισοφάρισε με τον Καρατάσιο στο 77ο λεπτό.
Φάσεις και γκολ
3ο λεπτό. Σουτ του Αναστασίου έδιωξε σε κόρνερ ο Μπίντσης.
31ο λεπτό. Δοκάρι για το Διαγόρα έπειτα από σέντρα του Μπαστιάνου, ο Βλάχος προσπάθησε με κεφαλιά να απομακρύνει την μπάλα που βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι του Σικαλιά.
44ο λεπτό. Τεράστια ευκαιρία για Αιγάλεω. Γύρισμα του Σέχου στον Χοτζάλι, πλασέ του τελευταίου από καλή θέση η μπάλα κατέληξε άουτ.
45ο λεπτό. Σουτ από τον Δημητριάδη, ο Μπίντσης έδιωξε σε κόρνερ κρατώντας το μηδέν για την εστία του.
49ο λεπτό. Κεφαλιά του Σίνγκ η μπάλα άουτ.
51ο λεπτό, γκολ. Λάθος της άμυνας του Διαγόρα ο Δημητριάδης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με εύστοχο πλασέ πέτυχε το πρώτο του γκολ με τα «κυανόλευκα», κάνοντας το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.
77ο λεπτό, γκολ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσιαντούλα, ο Μπαστιάνος γύρισε στον Καρατάσιο, ο οποίος από κοντά νίκησε τον Σικαλιά ισοφαρίζοντας σε 1-1 για το Διαγόρα.
Οι συνθέσεις
Διαγόρας (Προβίδας): Μπίντσης, Τοπάλ, Καρατάσιος, Ρουγκάλας, Τάτσης, Γιώργου, Μουμίν, Λαμπίρης (62ο Μιράντα), Τσιαντούλας (90ο Μπούμπας), Σίνγκ (90ο Σάιμπερτ), Μπαστιάνος.
Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παπουτσογιαννόπουλος, Αναστασίου, Καλύβας, Βλάχος, Λάσκαρης (78ο Πιαστόπουλος), Καθάριος, Δημητριάδης (88ο Βουκελάτος), Χοτζάλι (70ο Τριμμάτης), Τσιλιγκίρης (78ο Αρναρέλης), Σέχου.