Χωρίς νίκη η Ρόδος το 2022, έχασε και στην Άρτα!

Χωρίς νίκη παραμένει η Ρόδος το 2022 στη Super League 2! Οι «πράσινοι» αποδείχθηκαν άξιοι της μοίρας τους, αφού έχασαν με γκολ στο 97’ από την Α.Ε. Καραϊσκάκης με 2-1 και παραμένουν χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Παρά το γεγονός ότι η Ρόδος ισοφάρισε στο 95’ με τον Δελαπόρτα, στην τελευταία φάση του αγώνα είδαν τον Ντοναλντόνι να σκοράρει και να χαρίζει το «τρίποντο» στην ομάδα της Άρτας. Η Α.Ε. Καραϊσκάκης κέρδισε στο ντεμπούτο του Κώστα Φραντζέσκου και ανέβηκε για πρώτη φορά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του ομίλου νότου της Super League 2. «Δήμιος» της Ρόδου ήταν ο Ντοναλντόνι, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ και χάρισε «τρίποντο» ελπίδας στην ομάδα της Άρτας. Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι στο ξεκίνημα, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το ματς μετά το 20λεπτό και έχασαν τις δικές τους ευκαιρίες. Όλα τα «λεφτά» το β’ ημίχρονο με τον Ντοναλντόνι να σκοράρει στο 46’, τη Ρόδο να ισοφαρίζει στο 95’ με τον Δελαπόρτα, αλλά τους Αρτινούς να παίρνουν το «τρίποντο» στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Κώστας Φραντζέσκος): Λάζαρετς, Πριόνας, Γιαννιώτης, Πέδρο Ενρίκε, Βαφειάδης (46’ Φαν Ίπερεν), Κρισμάρεβιτς (51’ λ.τ. Γαλεάδης), Ντοναλντόνι, Ναζίμ, Κορέλας (91’ Μερτύρης), Δερμιτζάκης (15’ λ.τ. Νταλακούρας), Τάμπας.
ΡΟΔΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Μαρτσάκης, Μπότος (60’ Αδαμάκης), Σαάντο (81’ Μακρυδημήτρης), Καραγεώργης (60’ Μίγγος), Μάρκοβιτς (60’ Βουργουντζής), Χιούσι, Δελαπόρτας, Σταματελόπουλος (78’ Σουλάι), Τσάβες, Παπάζογλου.