Φιλική νίκη στην Κω

Φιλική αναμέτρηση έγινε το βράδυ του Σαββάτου στην Κω, μεταξύ του τοπικού ΑΟ Αθλοπαιδιών και του Ροδίων Άθλησις, που βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους με 3-0.

Οι γηπεδούχοι στο 1ο σετ ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι το πρώτο μισό του, όμως στη συνέχεια υπέκυψαν στο πολύ καλό σερβίς των αντιπάλων και δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν το σκορ.

Στα επόμενα σετ και αφού προσαρμόστηκαν στις απαιτήσεις του παιχνιδιού κατάφεραν να πιέσουν τον αντίπαλο μέχρι το τέλος και να δείξουν τις μεγάλες δυνατότητες που έχουν σαν άτομα αλλά και σαν σύνολο. Το Ροδίων Άθλησις, που αγωνίζεται στον πρώτο όμιλο της Α2 εθνικής κατηγορίας, είναι δεύτερο στο πρωτάθλημα και προετοιμάζεται για τα μπαράζ ανόδου στην Α1 που θα ακολουθήσουν το επόμενο διάστημα.

Ο ΑΟ Αθλοπαιδιών φιλοξένησε το Ροδίων Άθλησις καθώς προετοιμάζεται για το final 4 του ανδρικού πρωταθλήματος  που θα γίνει την επόμενη εβδομάδα στη Ρόδο, καθώς και για τους αγώνες που θα της δώσουν την πρόκριση στα προημιτελικά του πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων την Μεγάλη εβδομάδα.

Τα σετ του αγώνα: 10-25, 23-25, 23-25.