Κύπελλο Ελλάδας: Παραδόθηκε στο δεύτερο ημίχρονο

• Την ήττα με σκορ 5-1 γνώρισε ο ΓΑΣ Ιάλυσος από τον Παναιτωλικό στο γήπεδο Αγρινίου και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος

Εκτός συνέχειας του Κυπέλλου Ελλάδας έμεινε ο ΓΑΣ Ιάλυσος, καθώς οι «τοξοβόλοι» γνώρισαν νέα ήττα και στο επαναληπτικό παιχνίδι της 5ης φάσης της διοργάνωσης από τον Παναιτωλικό με σκορ 5-1 στο γήπεδο Αγρινίου.
Η ομάδα του Μαρτσέλο Τροΐζι στάθηκε καλά στο πρώτο ημίχρονο, καθώς απειλήθηκε ελάχιστα από τους γηπεδούχους και είχε ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο παραδόθηκε στην ανωτερότητα του Παναιτωλικού, δεχόμενη πέντε τέρματα.
Το γκολ για τους «τοξοβόλους» σημείωσε στο 77ο λεπτό ο Χρήστος Πεταυράκης, ο οποίος μείωσε προσωρινά το σκορ σε 4-1, ενώ στο 87ο λεπτό ο Μιχάλης Φράγκος με τρομερό σουτ «τράνταξε» το δοκάρι των γηπεδούχων.
Τα γκολ

56ο λεπτό. Σέντρα του Πάρρα από αριστερά, ο Ντούαρτε με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Μπαΐροβιτς, που με νέα κεφαλιά προ κενής εστίας πέτυχε το 1-0.
57ο λεπτό. Ο Μπαΐροβιτς πάσαρε στον Ντίαζ στην μεγάλη περιοχή, αυτός γύρισε για τον Μιμίτο που με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής πέτυχε το 2-0.
64ο λεπτό. Σέντρα του Πάρρα από αριστερά, ο Μπαΐροβιτς δεν βρήκε την μπάλα και ο Τζελάι άθελα του την έστειλε στα δίχτυα του Ανδρούτσου για το 3-0.
73ο λεπτό. Πέναλτι για τον Παναιτωλικό σε ανατροπή του Ντίαζ από τον Αυγενικού. Ο Μπαΐροβιτς ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.
77ο λεπτό. Ο ΓΑΣ Ιάλυσος πετυχαίνει το γκολ της τιμής. Ο Πεταυράκης έκλεψε την μπάλα, βγήκε τετ α τετ με τον Γιαννακόπουλο και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-1.
85ο λεπτό. Ο Ταχάρ σέντραρε στην μεγάλη περιοχή, ο Γιοβάνοβιτς κέρδισε προ του Ανδρούτσου και με πλασέ σε κενή εστία πέτυχε το 5-1.
Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μπιάι, Ντουαρτέ, Λιάβας, Γιαννιώτης (61ο Σανιά), Γιοβάνοβιτς, Πάρρας, Ντάλσιο, Σιέντεντ (46ο Ταχάρ), Ρομάν (46ο Ντίαζ), Μπαϊροβιτς.
ΓΑΣ Ιάλυσος: Χειμωνέττος Α. (46ο λ.τρ. Ανδρούτσος), Τερζίου, Χειμωνέττος Κ., Μαραγκουδάκης, Νατσιόπουλος, Αυγενικού, Πετράκης (74ο Φράγκος), Γιώργου, Χατζηδίμπας, Τζελάι, Σερτζίνιο (50ο Πεταυράκης).