Α’ Κατηγορία: Πεντάσφαιρος στην κορυφή ο Ηρακλής Μ.

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, ο Ηρακλής Μαριτσών συνέτριψε την Α.Ε. Κως με σκορ 5-0, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας, επιστρέφοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Η ομάδα του Κώστα Πάττα κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους «βυσσινί».
Οι Μαριτσενοί άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντώνη Γεωργαλλή στο 36ο λεπτό, με τον Χαράλαμπο Βασιλώττο να κάνει το 2-0 στο 42ο λεπτό, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Οι γηπεδούχοι σκόραραν ακόμα τρεις φορές στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Σάββα Παφιάκη στο 54ο λεπτό, Ευθύμη Βασιλώττο στο 68ο λεπτό και Χαράλαμπο Επιφάνη στο 88ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.
Ηρακλής Μαριτσών: Κουμέντος, Παπαδημήτρης, Βασιλώττος Χ., Μπαούρης (Παπακωνσταντής Κ.), Λερογιάννης, Κούρος (66ο Βασιλώττος Ε.), Φελεσάκης, Αξιώτης (54ο Ανδρεόπουλος), Επιφάνης, Παφιάκης, Γεωργαλλής (70ο Μπιλιάς).
Α.Ε. Κως: Ντιμιτρίεβιτς, Νυστάζος, Hysi, Ζαΐμι, Κούτσικας, Οχτάρας (71ο Λαουμζής), Τογρού, Κουρζής, Κατέ Φονσέκα, Μαυρίδης, Τσαγκάρης ( 34ο λ.τρ. Lekgegaj).