Διασκέδαση στην άμμο

Με τις συμμετοχές να φτάνουν στα 16 «δίδυμα» διεξήχθη την Κυριακή το 1ο τουρνουά CABANA Beach Volley του Ροδίων Άθλησις στη παραλία Τσαμπίκα, ενώ ενδεικτικό της μεγάλης συμμετοχής, είναι το γεγονός των εμβόλιμων αγώνων επίδειξης που έγιναν και αφορούσαν στις ομάδες που δεν πρόλαβαν το όριο συμμετοχών, που ήταν στα 16 «δίδυμα».

Οι 32 παίκτες  του τουρνουά παρουσίασαν ένα εξαιρετικό θέαμα  για πάνω από 7 ώρες ικανοποιώντας τους θεατές που βρίσκονταν στην Τσαμπίκα. Οι ομάδες που συμμετείχαν ήταν οι: Νικολιδάκης-Θέμελης, Κουνάκης-Παππάς, Ντέμο-Μακρής, Ντέμο-Ντέμπι, Τζιώλας-Λαμπρούδη, Σκλήβας-Διακομανώλη, Διακογεωργίου-Κασταμούλα, Ματρογιάννη-Φραντζή, Μαλούκου-Τσακογιάννης, Χαρισίδης, Βαρσαμά, Γιακουμάκη-Δέντσας, Φραντζής-Χαριστής, Οικονόμου-Κανέλλη, Προδρομίδης-Αντωνοπούλου/Αντωνιάδης, Σκορδά-Μητροπούλου, Μοσχούς-Κρομύδας.

Την 1η θέση στην τελική κατάταξη κατέκτησε το δίδυμο Μαλούκου – Τσακογιάννης, που σε ένα συγκλονιστικό τελικό επικράτησε των Χαρισίδη – Βαρσαμά που αρκέστηκαν στην 2η θέση. Την 3η θέση κατέκτησαν οι ομάδες των Διακογεωργίου – Κασταμούλα και των Οικονόμου – Κανέλλη.

Στους αγώνες «επίδειξης» πήραν μέρος οι αθλητές Τριπολίτη, Δοντά, Καντιδενού και Λαμπρούση.

Το Ροδίων Άθλησις ευχαριστεί  πρώτα από όλα, όλους τους συμμετέχοντες του τουρνουά για το πλούσιο θέαμα που προσέφεραν, όπως επίσης και το Beach Bar CABANA για όλες τις παροχές. Το τουρνουά ήταν εγκεκριμένο από την τοπική επιτροπή Δωδεκανήσου.