Beach volley: «Ασημένια» η Σταυρούλα Μαργαρίτη στο Πρωτάθλημα Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας

Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, ανέβηκε η Σταυρούλα Μαργαρίτη της Τελχινίδας, με συμπαίκτρια την Χρυσάνθη Αναγνωστοπούλου, κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στο Πρωτάθλημα Γυναικών beach volley των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας.
Στην ανακοίνωση που εξέδωσε η Τελχινίδα προς ενημέρωση αναφέρονται τα ακόλουθα:
«Στις 25 και 26 Σεπτεμβρίου στο club ‘’Καράβι’’, στον Μαραθώνα, πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Γυναικών beach volley των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας.
Στους αγώνες συμμετείχαν ομάδες από τον Στρατό Ξηράς, την Πολεμική Αεροπορία, την Αστυνομία, το Λιμενικό και την Πυροσβεστική.
Με την ομάδα του Στρατού Ξηράς αγωνίσθηκε και η αθλήτρια της Τελχινίδας Σταυρούλα Μαργαρίτη. Η Σταυρούλα και η συμπαίκτριά της Χρυσάνθη Αναγνωστοπούλου κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο αφού στον τελικό της διοργάνωσης ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες από τις Κατερίνα Σταυροπούλου και Παναγιώτα Λάιου της Ελληνικής Αστυνομίας με 2-0 σετ (11-15, 11- 15).
Το χάλκινο μετάλλιο πήρε η Πυροσβεστική με τις Ευαγγελία Βασιλά και Αναστασία Χαζαρίδη που νίκησαν στον μικρό τελικό με 2-0 σετ (15-07, 15-06) τις Χριστίνα Φαράτζου και Αποστολία Παπαδημητρίου (Αεροπορία).
Με την ομάδα του Λιμενικού αγωνίστηκε και η Ελένη Μητροπούλου, αθλήτρια και αυτή για πολλά χρόνια της Τελχινίδας».