Κηφισιά –Ρόδος: 1-0: Δεν άντεξε και ηττήθηκε στην Καισαριανή

Ακόμα μία ήττα γνώρισε η ΠΑΕ Ρόδος στο πρωτάθλημα της Super League 2. Τα «ελάφια» παρά την προσπάθεια τους δεν άντεξαν στην πίεση της Κηφισίας και ηττήθηκαν με σκορ 1-0 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου (Νότιου) που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Καισαριανής «Μιχάλης Κρητικόπουλος».
Το τέρμα που έκρινε το παιχνίδι σημείωσε στο 74ο λεπτό ο Σωτηράκος.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι πριν την έναρξη της αναμέτρησης οι δύο ομάδες έστειλαν αντιπολεμικό μήνυμα. Με πρωτοβουλία της ΠΑΕ Κηφισιά, οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων κράτησαν μικρά πλακάτ με που έγραφαν: «PEACE» και «STOP WAR».
14ο λεπτό: Πλασέ του Οικονομίδη, μπλόκαρε ο Θεοδωράκης δίχως να ανησυχήσει.
16ο λεπτό: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντοριβάλ, μπλόκαρε στην γωνία του ο Θεοδωράκης.
17ο λεπτό: Πρώτη τελική προσπάθεια για τη Ρόδο. Ο Καραγεώργης σούταρε από μακριά, χωρίς να ανησυχήσει ο Αναγνωστόπουλος.
20ο λεπτό: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντοριβάλ, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Θεοδωράκη.
25ο λεπτό: Ωραία ενέργεια και πλασέ από τον Οικονομίδη, σωτήρια επέμβαση από τον Θεοδωράκη.
50ο λεπτό: Κεφαλιά από τον αφύλακτο Βαζ, η μπάλα πέρασε άουτ.
74ο λεπτό, γκολ: Ο Σωτηράκος με ωραία σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Θεοδωράκη, κάνοντας το 1-0 για την Κηφισιά.
83ο λεπτό: Φοβερή ενέργεια και πλασέ από τον Βαζ με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι του Θεοδωράκη.
Κηφισιά (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Παυλάκης, Αρτυματάς, Παλασέφσκι (67ο Μουστάκης), Τετέι, Ντοριβάλ, Οικονομίδης, Καλλέργης (80ο Γκότοβος), Σμπώκος, Φελίπε (34ο λ.τρ. Βαζ), Σωτηράκος.
Ρόδος (Γιώργος Κόλτζος): Θεοδωράκης, Χύσι, Καψάλης, Καραγεώργης, Σαάντο (77ο Μπότος), Μακρυδημήτρης, Βουργουντζής, Μάρκοβιτς (45ο λ.τρ. Σουλάι), Τσάβες, Μαρτσάκης (70ο Αδαμάκης), Σταματελόπουλος.