Πρώτη θέση για την Τελχινίδα

Τέσσερις αναμετρήσεις για τα τοπικά πρωταθλήματα βόλεϊ διεξήχθησαν κατά τη διάρκεια του σαββατοκύριακου από τις πέντε που ήταν προγραμματισμένες, καθώς το παιχνίδι για το πρωτάθλημα Κορασίδων μεταξύ του Διαγόρα και του Κλεάνθη δεν έγινε, με τις «κυανέρυθρες»  να παίρνουν τη νίκη άνευ αγώνα με 3-0 σετ. Αναλυτικά τα όσα έγιναν το σαββατοκύριακο:

Άνδρες

Τελχινίς- Κλεάνθης 3-2

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τάι-μπρέικ (3-2), η Τελχινίς κέρδισε τον Κλεάνθη Παραδεισίου  για το ανδρικό πρωτάθλημα της Δωδεκανήσου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, αλλά η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά πήρε τα άλλα δύο σετ (2-1). Ο Κλεάνθης όμως ισοφάρισε στο τέταρτο σετ, για να πάρουν οι γηπεδούχοι τη νίκη στο τάι-μπρέικ.
Τα σετ: 18-25 (17’), 25-19 (17’), 25-17 (17’), 24-26 (27’), 15-9 (15’)
Διαιτητές: Χατζησταυρίδης- Πάττας
ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Νίκος Τσιντομηνάς): Χαρισίδης Στ., Τσιμισίρης Μ., Βλάσσης Κ., Σαρικάς Ι., Χατζημανώλης Κ., Σίμου Σ., Χειμωνέττος Κ., Γεράκης Μ., Ορμενάι Γκ., Χαριστής Στ., Χατζηγεωργίου Α.
ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου): Λολάκης Ε., Γιακουμάρος Γ., Κώτης Δ., Ανδρέου Γ., Τρίχας Γ., Πότσου Ν., Τζανουδάκης Ν., Χίου Στ., Καρυώτης Α., Σιμάτος Α., Μπακάλης Γ.

Κλεάνθης-Τελχινίς  0-3

Αγκαλιά με την πρώτη θέση στην regular season πλέον βρίσκονται οι γυναίκες της Τελχινίδας μετά την εύκολη νίκη που πέτυχαν στην Κρεμαστή επί του Κλεάνθη Παραδεισίου με 3-0 σετ. Η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη και να κάνει το 6 στα 6 στο γυναικείο πρωτάθλημα, αποδεικνύοντας ότι διαθέτει δυνατή ομάδα και φέτος.
Τα σετ: 19-25 (25’), 16-25 (24’), 18-25 (25’)
Διαιτητές: Λαζαράκης- Τζάνος
ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου): Γιωργάκη Α., Τζανουδάκη Μ., Τσιράκου Β., Κάππα Χρ., Ακάι Γκ., Τζανουδάκη Αικ., Ζακίλα Φ., Κατίνα Γ., Χατζηβάσιλα Μ., Πατσάι Στ., Σκούφρη Μ.
ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Νίκος Τσιντομηνάς): Πολυτάτου Ε., Μαθιουδάκη Χρ., Σκορδά Α., Δαουτοπούλου Κ., Κουτζούκη Ν., Βρατσάλη Μ., Μητροπούλου Ε., Γιαννέλη Σ., Λορένζου Κ., Αμορανίτη Ελ., Αθανασίου Χρ., Αμορανίτη Ν.

Διαγόρας- Ήλιος 3-0

Ακόμη μία νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι γυναίκες του Διαγόρα, οι οποίες κέρδισαν με 3-0 σετ τον Ήλιο Ιαλυσού και παραμένουν σταθερά στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αν και η ομάδα του Παναγιώτη Δικαστόπουλου συνάντησε δυσκολίες, στα κρίσιμα σημεία ήταν σοβαρή και ψύχραιμη, παίρνοντας την πολύτιμη νίκη.
Τα σετ: 25-22 (22’), 25-19 (27’), 25-21 (20’)
Διαιτητές: Κυπριώτης- Τζάνος
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Παναγιώτης Δικαστόπουλος): Μαμαλίγκα Ε., Χονδρέλη Α., Δικαστοπούλου Ν., Τσακίρη Μ., Χανιωτάκη Α., Δεληγιώργη Α., Αρβανίτη Κ., Μαρτίνα Α., Φρατζέσκου Μ., Τοτόνι Α., Χατζηδιάκου Μ., Γιαλλουράκη Α.
ΗΛΙΟΣ ΙΑΛΥΣΟΥ: Ανθουλή Χ., Αντωναράκη Τ., Μυτσκίδου Ε., Αζεμάι Λ., Παπαδόπούλου Α., Πάττα Κ., Στιούκη Π., Μιχαλοπούλου Ν., Καζακίδου Μ., Τσιριγωτάκη, Κάννικχαμ Α., Σακελλαρίδη Α.

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς  0-3

Με το δεξί ξεκίνησε στο πρωτάθλημα των παγκορασίδων η Τελχινίδα, η οποία κέρδισε εύκολα το Ροδίων Άθλησις με 3-0 σετ. Η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά σε λιγότερο από μία ώρα κατάφερε να πάρει τη νίκη και να ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
Τα σετ: 19-25 (17’), 15-25 (17’), 18-25 (25’)
Διαιτητής: Γκέκας
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Κυριάκος Μαυράκης): Ευθυμίου Α., Ευθυμίου Π., Μανουσάκη Ε., Μέντου Μ., Μερτσάρη Μ., Ντέμο Α., Παπαβασιλείου Μ., Παπαβασιλείου Φ., Παπαηλία Σ., Σπανού Ε., Σταυρούλη Ε., Παπαπαναγιώτη Τ.
ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Νίκος Τσιντομηνάς): Ιωαννίδη Α., Μαλωνάκη Π., Ζέρβα Σ., Σφουγγαριστού Μ., Πέτσι Μ., Μυρωνίδου Κ., Γεράκη Ε., Τερζίου Φ., Γκίκα Α., Παπαδοπούλου Χ., Κουφομανώλη Ι., Παπαδοπούλου Φ.