Δύο μετάλλια η Σπανού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η ποδηλάτισσα του Ροδήλιου, Λυδία Σπανού , στην ατομική χρονομέτρηση Νεανίδων μέσα από τη συμμετοχή της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου, που διεξήχθη το Σάββατο 28/09/ στην Αθήνα, με χρόνο 0.19.33.157.

Εξάλλου, υπό εξαιρετικά ιδιαίτερες καιρικές συνθήκες, ιδανικό περιβάλλον για δυνατούς αθλητές, ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου στον αγώνα αντοχής.  Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε πανάξια για δεύτερη φορά η αθλήτρια του Ροδήλιου, Λυδία Σπανού στον αγώνα αντοχής Νεανίδων.

Εξαιρετικές εμφανίσεις έκαναν οι 5 αθλητές στην κατηγορία Παίδων, Σαββάκης Σταμάτης, Δράκος Νίκος, Κούρος Ιάκωβος, Μιαούλης Γιάννης, Κουτούνης Αριστείδης και έδειξαν το πόσο καλά ήταν προετοιμασμένοι. Άτυχος ο Γιάννης Μιαούλης που είχε δυο φορές σκασμένο λάστιχο στα 2 χιλιόμετρα πριν από τον τερματισμό, ενώ ήταν μαζί με το πρώτο γκρουπ του αγώνα, με αποτέλεσμα να στερηθεί τη διάκριση.

Όλοι οι αθλητές εκπροσώπησαν επάξια τον «Ροδήλιο» στο πανελλήνιο πρωτάθλημα φέρνοντας καλά πλασαρίσματα στην κατάταξη.