Με τη συμμετοχή δεκάδων δρομέων πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή ο αγώνας Ορεινού Δρόμου «Προφήτης Ηλίας 2018» που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου. Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:

 

2700 ΜΕΤΡΑ ΑΝΔΡΩΝ          
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 301 ΣΕΊΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 1991 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 18’19»1
2 300 ΓΙΟΥΤΣΕΣΌΪ ΜΟΥΧΑΡΕΕΜ 1955 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 18’53»2
3 302 ΔΕΤΣΙΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2000 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 20’27»8
4 303 ΣΩΤΗΡΟΓΛΟΥ ΣΤΕΡΓΟΣ 1980 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 22’35»3
5 304 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1962 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 26’10»5
6 307 ΤΣΑΚΙΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 19/7/1969 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 36’04»7
  2700 ΜΕΤΡΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ        
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 373 ΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ 1998 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 16’59»3
2 374 ΛΟΥΚΙΣΣΑ ΕΥΗ 2000 Γ.Α.Σ. Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 17’07»0
3 375 ΠΙΝΝΗ ΜΑΡΙΑ 1990 ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ 17’26»3
4 386 ΣΑΡΙΚΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 1982 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 20’47»8
5 377 ΚΑΡΑΝΙΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1988 Γ.Α.Σ. Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 20’57»6
6 385 ΝΟΒΙΤΣΚΑΓΙΑ 1984 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 23’58»6
7 376 ΚΗΠΟΥΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 1970 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 24’00»3
8 387 ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 1981 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 24’01»2
9 390 ΤΣΙΤΣΙΠΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 1983 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 31’22»7
10 388 ΑΔΑΜΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 29/9/1969   31’25»4
11 383 ΣΤΑΜΠΕΛΟΥ ΚΟΝΔΥΛΙΑ 1977 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 32’31»0
12 384 ΑΛΕΞΙΟΥ ΣΟΦΙΑ 1964 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 34’09»5
  2700 ΜΕΤΡΑ ΠΑΙΔΩΝ    
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 111 ΚΟΝΤΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2004 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 13’25»7
2 100 ΗΛΙΑΣ ΚΩΤΣΙΑΣ   Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 14’38»3
3 114 ΑΓΓΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 2002   15’27»7
4 108 ΤΣΙΓΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2006 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 15’51»3
5 103 ΡΟΔΙΤΗΣ ΛΟΥΚΑΣ   Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 16΄23΄΄5
6 110 ΓΕΩΡΓΑΣ ΗΛΙΑΣ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ 2009 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 16’41»2
7 107 ΣΥΡΜΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2006 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 17’18»4
8 101 ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΚΙΩΤΗΣ   Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 17’47»7
9 102 ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΕΛΙΑΓΚΟΣ   Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 17’48»7
10 106 ΠΛΙΟΥΓΟΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2009 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 18’56»5
11 109 ΝΤΕΛΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2005 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 19’11»3
12 105 ΚΟΒΕΡΤΣΕΝΚΟΥ ΑΛΠΜΕΡΤ 2009 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 20’08»6
13 115 ΒΡΟΥΧΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2009 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 20’23»5
14 104 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΣΤΤΕΡΓΟΥ   Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 21΄24΄΄4
2700 ΜΕΤΡΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ      
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 210 ΡΑΧΑΝΙΩΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 2004 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 16’39»4
2 206 ΜΟΥΝΤΕΑΝ ΛΑΟΥΡΑ 2006 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 16’40»3
3 209 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2004 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 16’41»2
4 213 ΖΕΝΕΓΙΑ ΕΛΛΗ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 17’07»6
5 204 ΝΙΤΑ ΔΕΝΙΑ 2006 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 17’19»1
6 223 ΚΛΩΝΑΡΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2006 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 18’04»7
7 229 ΤΣΑΠΟΥΚΗ 2004 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 18’12»0
8 241 ΑΛΕΞΙΟΥ ΔΑΦΝΗ 2003 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 18’23»2
9 211 ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 18’24»0
10 212 ΖΕΝΕΓΙΑ ΛΑΟΥΡΑ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 18’28»8
11 200 ΛΕΜΚΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2005 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 18’29»3
12 202 ΤΣΕΛΙΑΓΚΟΥ ΕΥΑ 2005 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 18’55»7
13 205 ΡΟΔΙΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2006 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 18’56»2
14 220 ΤΣΙΓΚΟΥ ΒΑΛΑΣΙΑ 2009 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 19’03»2
15 219 ΜΟΥΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΩ 2008 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 19’37»7
16 208 ΛΙΑΚΗ ΒΑΛΑΣΙΑ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 19’44»1
17 230 ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ 14/8/2008 ΑΓΗΝΩΡΑΣ 20’04»7
18 227 ΚΑΝΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 2006   20’04»7
19 235 ΠΟΥΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2006 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 20’12»1
20 247 ΜΑΣΤΡΟΣΑΒΒΑΚΗ 2008   20’20»5
21 246 ΠΑΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ 2005 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 20’23»0
22 228 ΚΟΥΚΙΑ 2006 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 20’23»5
23 207 ΝΙΚΑΝΔΡΟΥ ΑΝΝΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 20’28»8
24 215 ΝΕΤΜΑ ΛΙΛΙΑΝΑ 2005 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 20’50»9
25 216 ΚΟΡΟΒΕΣΙ ΑΛΜΠΑΝΑ 2005 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 20’58»1
26 214 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΧΑΛΚΙΑ 2004 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 21’02»5
27 226 ΛΕΝΤΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 2007 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 21’04»0
28 231 ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΜΥΡΣΙΝΗ 17/6/2005 ΑΓΗΝΩΡΑΣ 21’30»7
29 232 ΣΩΤΗΡΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ 2009 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 22’30»4
30 221 ΠΛΙΟΥΓΟΥΡΙΔΗ ΜΑΡΙΑ 2008 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 22’44»6
31 217 ΣΙΔΗΡΑ ΑΜΑΛΙΑ 2005 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 22’45»6
32 218 ΓΙΑΝΑΚΚΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 2006 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 22’46»3
33 240 ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2007 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 23’23»0
34 239 ΜΟΥΓΚΡΟΥ ΠΕΤΡΟΥΛΑ 2008 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 23’23»6
35 233 ΓΙΟΡΔΑΜΝΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ 2006 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 23’24»5
36 224 ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑ 2006 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 23’31»0
37 234 ΠΟΥΛΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2004 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 23’40»5
38 238 ΜΟΥΓΚΡΟΥ ΣΚΙΑΔΕΝΗ 2007 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 23’41»5
39 242 ΠΟΥΛΗ ΧΡΥΣΗ 2001 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 23’42»8
40 244       23’48»7
41 243 ΧΑΒΙΑΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2006 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 23’57»6
42 245       24’00»8
43 203 ΚΕΡΙ ΕΛΕΝΑ 2006 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 26’07»7
44 225 ΡΙΖΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 2006 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 26’22»6
45 201 ΝΙΚΗ ΦΕΛΕΓΚΑΚΗ 2004 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 28’58»6
46 237       31’28»5
  6700 ΜΕΤΡΑ ΑΝΔΡΩΝ        
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 646 ΠΡΕΝΤΖΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1983   39’18»43
2 645 ΖΑΜΠΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 27/6/1982   40’05»37
3 643 ΓΑΚΗΛΑΖΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     41’40»76
4 648 ΛΟΥΛΟΥΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1983   43’47»65
5 641 ΚΟΝΙΣΣΗΣ ΗΛΙΑΣ 1977   44’42»77
6 644 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 5/9/1960   44’58»37
7 647 ΠΕΡΝΑΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2002   44’89»51
8 640 ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 16/7/1954   45’57»53
9 642 ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 7/5/1948   54’24»27
10 651 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 1951   54’43»27
11 650 KOROVESHI EDMOND 1972   56’09»56
12 649 ΔΙΑΚΟΥΛΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1966   1.06’43»99
           
6700 ΜΕΤΡΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ      
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 709 ΚΑΝΤΖΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 31/10/1975   41’42»71
2 708 ΚΑΤΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 6/6/1988 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 42’41»43
3 701 ΚΑΡΑΚΟΥΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 22/9/1978   46’29»43
4 712 ΤΗΛΙΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 198   47’09»51
5 707 ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 20/12/1975 Α.Σ.Τ.Ι.Ρ. 48’33»22
6 705 ΜΕΣΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 1991   49’03»03
7 706 ΜΑΚΡΑ ΣΕΒΑΣΤΗ 26/5/1905   50’58»28
8 702 ΓΚΙΖΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 30/5/1989 Δ.Ε.Α.Σ. ΔΑΦΝΗ ΡΟΔΟΥ 50’58»68
9 703 ΛΙΟΝΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 1987   54’43»71
10 704 ΤΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ 1987   55’53»55
11 715 ΚΟΥΦΟΥ ΚΙΜ 1965   55’55»34
12 711 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1980   55’55»69
13 710 ΑΓΓΙΟΥΣ ΒΟΥΛΑ 1972   1.06’43»67
  10000 ΜΕΤΡΑ ΑΝΔΡΩΝ        
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 187 ΠΟΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1991   54’07»
2 196 ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1982   54’50»
3 192 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ 1970 Α.Σ. ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 54’51»
4 968 ΑΛΕΞΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 1955   1.11’00»
5 189 ΧΕΙΜΩΝΕΤΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 7/2/1977 ORANGE GYM 1.12’05»
6 952 ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 27/5/1975 ORANGE GYM 1.12’05»
7 190 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΚΛΕΟΜΕΝΗΣ 4/4/1976 ORANGE GYM 1.12’40»
8 174 ΚΑΡΠΑΘΑΚΗΣ ΑΝΤ 1966   1.14’00»
9 188 ΜΑΛΛΙΑΚΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1966 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1.19’02»
10 950 ASKEW JAMES 1974   1.20’03»
11 975 ΣΠΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1978   1.22’00»
12 957 ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1977   1.27’03»
  10000 ΜΕΤΡΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ      
Α/Α ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 987 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΑ 18/4/1984 DIMITROYLIS TRAINING 56’40»
2 995 ΛΥΚΟΥΡΕΣΗ ΜΙΝΑ 1967   1.02’40»
3 990 ΤΣΑΟΥΣΗ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ 10/1/1992   1.05’05»
4 991 ΜΑΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1972   1.05»32»
5 989 ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ ΒΑΛΕΡΙ 28/8/1970 ΚΡΙΤΕΣ ΣΤΙΒΟΥ 1.06’02»
6 999 DIAKOULA SARA 15/3/1968   1.09’50»
7 994 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΞΑΝ 1972   1’11’33»
8 998 ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 22/11/1978 ORANGE GYM 1.15’00»
9 984 Alison Rock 17.08.67   1.19’0»
10 988 ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 17/4/1979   1.23’04»
11 982 ΦΑΣΟΥΛΑΡΗ ΘΑΡΡΕΝΗ 8/10/1989 ORANGE GYM 1.23’08»
12 983 ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΜΙΧΑΛΙΤΣΑ 23/10/1976 ORANGE GYM 1.25’00»
13 981 ΖΕΡΒΑΝΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 18/11/1985 ORANGE GYM 1.28’02»

 

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ