Γ’ Εθνική γυναικών: Νίκη και άνοδος για τον Φιλίνο

Την άνοδό του στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας στο γυναικείο ποδόσφαιρο, πανηγυρίζει από το μεσημέρι της Κυριακής ο Φιλίνος Κω.
Τα κορίτσια του Γιώργου Φυτά επικράτησαν μέσα στις Καλυθιές του τοπικού Σταυρού με σκορ 3-1 στον τελικό των play off του 9ου ομίλου και πήραν το εισιτήριο του προβιβασμού.
Ο Φιλίνος ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, επικρατώντας δίκαια του Σταυρού, με τέρματα που σημείωσαν στο 16ο λεπτό η Κορκή, στο 48ο λεπτό η Νικολοπούλου και στο 55ο λεπτό η Λάλλα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το γκολ του Σταυρού πέτυχε στο 90ο λεπτό η Μουστακέλλη διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.
Τέλος, αξίζει να αναφέρουμε ότι τα κορίτσια του Φιλίνου έτυχαν αποθεωτικής υποδοχής στο λιμάνι της Κω από φιλάθλους και ανθρώπους που βρίσκονται κοντά στον σύλλογο.