Διγενής- Α.Ε. Κω: 1-1: Μοιρασιά στα Κοσκινού

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Διγενής και Α.Ε. Κω στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.
Το τελικό αποτέλεσμα δεν άρεσε σε καμία ομάδα, αφού στόχος ήταν η νίκη, με τον Διγενή να φτάνει τους πέντε πόντους στην συλλογή του, ενώ οι «βυσσινί» τους δύο βαθμούς.
Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο σε όλη την διάρκειά του, αφού κατά διαστήματα γηπεδούχοι και φιλοξενούμενοι αναλάμβαναν την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κατοχή της μπάλας.
Οι Κοσκινιάτες ευτύχησαν να προηγηθούν στο 38ο λεπτό με τέρμα του Αντώνη Διακάκη με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με αποβολή για την ομάδα της Α.Ε. Κω, καθώς στο 57ο λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης Δημήτρης Ατσικνούδας απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Γιάννη Κονταντώνη για χτύπημα σε αντίπαλο.
Οι «βυσσινί» παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα, έφτασαν στην ισοφάριση με αυτογκόλ του Σταύρου Νίκα στο 84ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.
Οι συνθέσει
Διγενής: Μανωλάγκας, Πατσιαούρας (90ο Χατζηνικόλας), Κώτης ( 73ο Σκούμπρος), Χουτεσιώτης, Μαϊλης, Γιουλβατζίδης, Μικκιού, Γιαννακόπουλος ( 69ο Νίκας), Κετσές, Τσιπιζίδης, Διακάκης.
Α.Ε. Κω: Κονταντώνης, Νυστάζος (57ο Κεφαλιανός Ε.), Χούσι, Πόποτας, Ζαϊμη ( 60ο Γκουντόγλου), Κουρζής, Ηλιάδης, Αρκούδας ( 75ο Βασιλειάδης), Φούκης, Τογρού ( 67ο Παπανικολάου), Κεφαλιανός Γ.