Πολυβώτης- Αστέρας Παστίδας: 1-3: Νίκη χωρίς να ζοριστεί…

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 2ο όμιλο πέτυχε ο Αστέρας Παστίδας, επικρατώντας στο γήπεδο της Νισύρου του Πολυβώτη με σκορ 3-1 στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής.
Η ομάδα του Χρυσόστομου Χάσταλη είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο λεπτό και δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση των γηπεδούχων.
Οι Παστιδενοί προηγήθηκαν στο σκορ με τέρμα του Τομάζου στο 27ο λεπτό, ενώ στο 33ο λεπτό ο Μοσχής έκανε το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Ο Καρύδης στο 65ο λεπτό έκανε το 3-0, με τον Φωτεινή στο 78ο λεπτό να μειώνει για τον Πολυβώτη σε 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.
Πολυβώτης: Ορσάρης, Σφακιανός, Χατζηνικολάου, Παπαδάκης ( 74ο Καραγιάννης), Πατρίκης, Καρακωνσταντίνος (82ο Κηροδήμος), Φωτεινής, Κακκιάς, Πάπα, Χαρτοφύλλης (52ο Καραλίγκας), Σακελλαρίου.
Αστέρας Παστίδας: Μακαρούνας, Γιαννακόπουλος, Καρύδης, Καλαγρής, Ζωάννου, Λεωνίδου (87ο Αντουλάι), Μοσχής, Μωυσάκος, Τομάζος ( 84ο Παπαμιχαήλ), Αλιάι ( 76ο Κόρα), Πολυχρόνης ( 67ο Λιαμής).