Σήμερα Τρίτη θα γίνει η τελετή έναρξης του 6ου τουρνουά ποδοσφαίρου με την ονομασία «The cup of Rhodes knights» που διεξάγεται στην μνήμη των Στέργου και Ελπίδας Δανά.
Αύριο Τετάρτη ξεκινάει η αγωνιστική δράση, με τους διοργανωτές να ανακοινώνουν το πρόγραμμα των αναμετρήσεων σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες.
Αναλυτικά:
Κατηγορία: U-8 (2011-2012)
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ρόδου
Διάρκεια αγώνων: 40’
Οι ομάδες: Πάνθηρες, Αστέρας Παστίδας, Ιππότες, Φοίβος, Ρόδος, ΑΕΡΑ, Νίκη Ρόδου και Ακαδημίες Βελή

ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ 1 ΓΗΠΕΔΟ 2 ΓΗΠΕΔΟ 3 ΓΗΠΕΔΟ 4
ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΜΑΪΟΥ 12:00 ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ Π. ΙΠΠΟΤΕΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΡΟΔΟΣ – ΑΕΡΑ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ – ΒΕΛΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 2 ΜΑΪΟΥ 09:30 ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΑΕΡΑ ΙΠΠΟΤΕΣ – ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ ΡΟΔΟΣ – ΒΕΛΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Π. – ΦΟΙΒΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΜΑΪΟΥ 09:30 ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΒΕΛΗΣ ΙΠΠΟΤΕΣ – ΡΟΔΟΣ ΑΕΡΑ – ΦΟΙΒΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Π. – ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ

Κατηγορία: U-10 (2009-2010)
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ρόδου
Διάρκεια αγώνων: 50’
Α’ ΟΜΙΛΟΣ Β’ ΟΜΙΛΟΣ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΡΠΑΘΟΥ Α.Ε. ΚΩΣ ΑΕΡΑ
ΑΡΕΝΑ ΙΠΠΟΤΕΣ ΒΕΛΗΣ 1 ΙΑΛΥΣΟΣ 2
ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ ΙΑΛΥΣΟΣ 1 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ
ΦΟΙΒΟΣ 1 ΦΟΙΒΟΣ 2 ΡΟΔΟΣ ΒΕΛΗΣ 2

ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ 1 ΓΗΠΕΔΟ 2 ΓΗΠΕΔΟ 3 ΓΗΠΕΔΟ 4
ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΜΑΪΟΥ 13:00 ΑΡΕΝΑ – ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. – ΦΟΙΒΟΣ 2 Α.Ε. ΚΩΣ – ΒΕΛΗΣ 1 ΙΑΛΥΣΟΣ 2 – ΑΣΤΕΡΑΣ Π.
14:10 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ 1 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ. – ΙΠΠΟΤΕΣ *(19:00) ΙΑΛΥΣΟΣ 1 – ΡΟΔΟΣ ΑΕΡΑ – ΒΕΛΗΣ 2

ΠΕΜΠΤΗ 2 ΜΑΪΟΥ 10:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΙΠΠΟΤΕΣ – ΦΟΙΒΟΣ 2 ΒΕΛΗΣ 1 – ΡΟΔΟΣ ΑΕΡΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ Π.
11:40 ΑΡΕΝΑ – ΦΟΙΒΟΣ 1 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ. – ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. Α.Ε. ΚΩΣ – ΙΑΛΥΣΟΣ 1 ΙΑΛΥΣΟΣ 2 – ΒΕΛΗΣ 2

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΜΑΪΟΥ 10:00 ΠΑΝΙΩΝΟΣ – ΑΡΕΝΑ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ. – ΦΟΙΒΟΣ 2 Α.Ε. ΚΩΣ – ΡΟΔΟΣ ΙΑΛΥΣΟΣ 2 – ΑΕΡΑ
11:10 ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΦΟΙΒΟΣ 1 ΙΠΠΟΤΕΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΒΕΛΗΣ 1 – ΙΑΛΥΣΟΣ 1 ΒΕΛΗΣ 2- ΑΣΤΕΡΑΣ Π.

Στην επόμενη φάση περνάει ο πρώτος από κάθε όμιλο
Ημιτελικοί:
Παρασκευή 3 Μαΐου 17:30: Α’ Ημιτελικός: 1ος Α’ ομίλου – 1ος Β’ ομίλου
Παρασκευή 3 Μαΐου 17:30: Β’ Ημιτελικός: 1ος Γ’ ομίλου – 1ος Δ’ ομίλου
Τελικός:
Σάββατο 4 Μαΐου 10:30π.μ.: Δημοτικό στάδιο Ρόδου
Κατηγορία: U-12 (2007-2008)
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ρόδου
Διάρκεια αγώνων: 50’
Α’ ΟΜΙΛΟΣ Β’ ΟΜΙΛΟΣ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ Α.Ε. ΚΩΣ ΦΟΙΒΟΣ 1
ΡΟΔΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΙΠΠΟΤΕΣ ΙΑΛΥΣΟΣ 2
ΒΕΛΗΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 1 ΙΑΛΥΣΟΣ 1 ΠΑΝΘΗΡΕΣ 2
ΦΟΙΒΟΣ 2 ΑΕΡΑ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ ΑΡΕΝΑ

ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ 1 ΓΗΠΕΔΟ 2
ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΜΑΪΟΥ 15:15 ΡΟΔΟΣ – ΒΕΛΗΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ Π.
16:25 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ 2 ΠΑΝΘΗΡΕΣ 1 – ΑΕΡΑ
17:35 Α.Ε. ΚΩΣ – ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ ΦΟΙΒΟΣ 1 – ΑΡΕΝΑ
18:45 ΙΠΠΟΤΕΣ – ΙΑΛΥΣΟΣ 1 ΙΑΛΥΣΟΣ 2 – ΠΑΝΘΗΡΕΣ 2

ΠΕΜΠΤΗ 2 ΜΑΪΟΥ 12:30 ΡΟΔΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ 2 ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – ΑΕΡΑ
13:40 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΒΕΛΗΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 1 – ΑΣΤΕΡΑΣ Π.
14:50 Α.Ε. ΚΩΣ – ΙΠΠΟΤΕΣ ΦΟΙΒΟΣ 1 – ΠΑΝΘΗΡΕΣ 2
16:00 ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ – ΙΑΛΥΣΟΣ 1 ΙΑΛΥΣΟΣ 2 – ΑΡΕΝΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΜΑΪΟΥ 12:00 ΡΟΔΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – ΠΑΝΘΗΡΕΣ 1
13:10 ΒΕΛΗΣ – ΦΟΙΒΟΣ 2 ΑΕΡΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ Π.
14:20 Α.Ε. ΚΩΣ – ΙΑΛΥΣΟΣ 1 ΦΟΙΒΟΣ 1 – ΙΑΛΥΣΟΣ 2
15:30 ΙΠΠΟΤΕΣ – ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 2 – ΑΡΕΝΑ
Στην επόμενη φάση περνάνε οι πρώτοι από κάθε όμιλο
Ημιτελικοί:
Παρασκευή 3 Μαΐου 18:30: Α’ Ημιτελικός: 1ος Α’ ομίλου – 1ος Β’ ομίλου
Παρασκευή 3 Μαΐου 18:30: Β΄ Ημιτελικός: 1ος Γ’ ομίλου – 1ος Δ’ ομίλου
Τελικός:
Σάββατο 4 Μαΐου 10:30π.μ.: Δημοτικό στάδιο Ρόδου
Κατηγορία: U-14 (2005-2006)
Γήπεδα: Κρεμαστή- Α.Σ. Χάλκης
Διάρκεια αγώνων: 60’
Α’ ΟΜΙΛΟΣ Β’ ΟΜΙΛΟΣ Γ΄’ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΣΥΜΗ
ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΚΩ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ ΧΑΛΚΗ
ΦΟΙΒΟΣ ΡΟΔΟΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΡΠΑΘΟΥ ΑΕΡΑ ΒΑΘΥ

ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΟΜΙΛΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΜΑΪΟΥ 15:00 Α’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ
19:30 Α’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ.
16:30 Β’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – ΡΟΔΟΣ
18:00 Β’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ – ΑΕΡΑ
14:00 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΧΑΛΚΗ – ΒΑΘΥ
15:30 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΣΥΜΗ – ΠΑΝΘΗΡΕΣ

ΠΕΜΠΤΗ 2 ΜΑΪΟΥ 17:00 Α’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ – ΦΟΙΒΟΣ
18:30 Α’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ.
14:00 Β’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – ΑΕΡΑ
15:30 Β’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ – ΡΟΔΟΣ
14:00 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΣΥΜΗ – ΧΑΛΚΗ
15:30 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΒΑΘΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΜΑΪΟΥ 10:00 Α’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ
14:30 Α’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΦΟΙΒΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ.
11:30 Β’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΡΟΔΟΣ – ΑΕΡΑ
13:00 Β’ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ
13:00 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΣΥΜΗ – ΒΑΘΥ
14:30 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΧΑΛΚΗ
Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε όμιλο και ο καλύτερος δεύτερος σε συγκομιδή βαθμών
Ημιτελικοί:
Παρασκευή 3 Μαΐου 17:00: Α’ Ημιτελικός: 1ος Α’ ομίλου- Καλύτερος 2ος
Παρασκευή 3 Μαΐου 18:30: Β’ Ημιτελικός: 1ος Γ’ ομίλου – 1ος Δ’ ομίλου
Τελικός:
Σάββατο 4 Μαΐου 13:00: Δημοτικό στάδιο Ρόδου
Κριτήρια σε περίπτωση ισοβαθμίας: 1) μεταξύ τους παιχνίδια 2) διαφορά τερμάτων 3) καλύτερη επίθεση.
Κατηγορία: U-16 (2003-2004)
Γήπεδα: Παστίδας – Α.Σ. Χάλκης
Διάρκεια αγώνων: 60’
Α’ ΟΜΙΛΟΣ Β’ ΟΜΙΛΟΣ Γ΄’ ΟΜΙΛΟΣ
ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ PANEVEZYS ΜΙΚΤΗ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΠΑΝΘΗΡΕΣ Α.Ε. ΚΩΣ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΚΩ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΡΠΑΘΟΥ ΡΟΔΟΣ ΒΑΘΥ

ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΟΜΙΛΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΜΑΪΟΥ 18:00 Α’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ – ΠΑΝΘΗΡΕΣ
19:30 Α’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ.
15:00 Β’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ PANEVEZYS – ΡΟΔΟΣ
16:30 Β’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ε. ΚΩΣ
17:00 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΒΑΘΥ
18:30 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΜΙΚΤΗ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ

ΠΕΜΠΤΗ 2 ΜΑΪΟΥ 15:30 Α’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ
18:30 Α’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ.
14:00 Β’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ Α.Ε. ΚΩΣ – ΡΟΔΟΣ
17:00 Β’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – PANEVEZYS
17:00 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΜΙΚΤΗ ΔΩΔ/ΣΟΥ
18:30 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ – ΒΑΘΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΜΑΪΟΥ 10:00 Α’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ – ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ
14:30 Α’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Κ.
11:30 Β’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΡΟΔΟΣ
13:00 Β’ ΠΑΣΤΙΔΑΣ PANEVEZYS – Α.Ε. ΚΩΣ
10:00 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ
11:30 Γ’ ΧΑΛΚΗΣ ΜΙΚΤΗ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΒΑΘΥ
Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε όμιλο και ο καλύτερος δεύτερος σε συγκομιδή βαθμών
Ημιτελικοί:
Παρασκευή 3 ΜΑΪΟΥ 17:00: Α’ Ημιτελικός: 1ος Α’ ομίλου – Καλύτερος 2ος
Παρασκευή 3 ΜΑΪΟΥ 18:30: Β’ Ημιτελικός: 1ος Γ’ ομίλου – 1ος Δ’ ομίλου
Τελικός:
Σάββατο 4 Μαΐου 13:00: Δημοτικό στάδιο Ρόδου
Κριτήρια σε περίπτωση ισοβαθμίας: 1) μεταξύ τους παιχνίδια 2) διαφορά τερμάτων 3) καλύτερη επίθεση.
Καλεσμένος ο Κόπελ
Ο πρώην ποδοσφαιριστής Κριστόφ Κόπελ θα παρακολουθήσει το 6ο τουρνουά ποδοσφαίρου με την ονομασία «The cup of Rhodes knights», καλεσμένος των διοργανωτών.
Αναλυτικά η ανακοίνωση που εκδόθηκε:
«Ιδιαίτερα ικανοποιημένοι είμαστε μιας και στο τουρνουά μας θα είναι καλεσμένος ο Κριστόφ Κόπελ. Είναι πρώην επαγγελματίας ποδοσφαιριστής που ξεκίνησε από την Ακαδημία της Μαρσέιγ στη Γαλλία. Έγινε επαγγελματίας στο Βέλγιο όπου έπαιξε επιθετικός στη «UR Namur FLV» και στη «FCV Dender EH» (ομάδες Α και Β εθνική Βελγίου). Από το 2016 και μετά, σταμάτησε να αγωνίζεται επαγγελματικά, και αποφάσισε να εργαστεί σε άλλο πόστο στο ποδόσφαιρο, αυτό του scouting και του Management.
Δούλεψε πρώτα για ένα βελγικό γραφείο και είχε αναλάβει το κομμάτι της Γαλλίας. Τον Μάιο του 2017 αποφάσισε να ιδρύσει το «δικό του», έτσι έγινε co-founder και πρόεδρος της AC86 NextGen Management.
Από τότε μεσολάβησε στη μετεγγραφή του Γιώργου Κουτρουμπή στην Standard Liege από τον Παναθηναϊκό. Επίσης, έδωσε την ευκαιρία σε πολλά παιδιά να κάνουν τα πρώτα τους επαγγελματικά βήματα σε διάφορες χώρες της Ευρώπης. Είναι τιμή μας που θα τον έχουμε δίπλα μας, και ευκαιρία για τα παιδιά που θα αγωνιστούν στο τουρνουά να δείξουν τις ικανότητές τους.
Σας ευχόμαστε ένα πραγματικά όμορφο τουρνουά με όλη την σημασία της λέξης»

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ