Εύκολο «διπλό» με Πη

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε στο γήπεδο της Λίνδου, με αντίπαλο τον τοπικό Κλεόβουλο, ο Αντίμαχος επικρατώντας με σκορ 4-0, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι «κόκκινοι» του Γιώργου Σταμάτη, ευτύχισαν να έχουν σε μεγάλη μέρα τον Δημήτρη Πη που πέτυχε τρία τέρματα, ενώ άλλο γκολ του Αντίμαχου σημείωσε ο Βλαντιμίροφ.
Εικόνα
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν κυρίως από τα δεξιά με τον Συντιχάκη να «πατήσουν» πολλές φορές την περιοχή του Χρυσανθή. Στο 18ο ο Πης με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» για το 1-0, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Συνεσίου πλάσαρε από κοντά για το 2-0 μετά από παράλληλη πάσα του Πη, με τον Μπέκα να ακυρώνει λανθασμένα το γκολ ως οφσάιντ.
Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι «κόκκινοι» πίεσαν για να πετύχουν και δεύτερο τέρμα και λίγο έλειψε να το πετύχουν στο 43ο όταν μετά από σουτ του Συνεσίου η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Χρυσανθή και κατέληξε άουτ.
Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κερδίσουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, όμως ο Αντίμαχος έκλεισε καλά τους χώρους και κατάφερε στο 68ο να πετύχει και δεύτερο τέρμα με τον Πη.
Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι είχαν εύκολο έργο, καθώς βρήκαν κενά στην άμυνα του Κλεόβουλου. Ο Χατζησουλεϊμάν βρήκε με κάθετη πάσα τον Βλαντιμίροφ στο 73ο για το 3-0 και στο 86ο και πάλι ο Χατζησουλεϊμάν βρήκε τον Πη που απέφυγε ωραία τον Χρυσανθή και πλάσαρε εύστοχα για το 4-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Τα γκολ
18ο Δυνατό σουτ του Πη στο αριστερό «παραθυράκι» του Χρυσανθή για το 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων.
68ο Ο Χρυσανθής έδιωξε την μπάλα, εκείνη βρήκε στην πλάτη του Συντιχάκη και στρώθηκε στον Πη που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0 για τον Αντίμαχο.
73ο Κάθετη πάσα του Χατζησουλεϊμάν στον Βλαντιμίροφ που πλάσαρε εύστοχα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
86ο Κάθετη πάσα του Χατζησουλεϊμάν στον Πη, ο οποίος απέφυγε τον Χρυσανθή και πλάσαρε εύστοχα διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 για τον Αντίμαχο.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Λευτέρης Χαρισμανίδης, με βοηθούς τους Μπέκα και Σπάρταλη
Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Ανδρεόπουλος, Λάμπης, Κωστάκης, Κουκουτσέλας (85ο Διακογεωργίου), Αναστασιάδης (56ο Μπάρδης), Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος, Κακλαμάνος Α., Κολιοκώστας, Βίλτζα.
Αντίμαχος: Μιχαλάκης, Βακουφτσής (88ο Καλούδης), Ζιώγας, Σοτίρι, Ιωαννίδης, Χατζησουλεϊμάν, Βλαντιμίροφ, Καράλιαμης (84ο Κασεμάι), Πης , Συνεσίου, Συντιχάκης.