Πρωταθλήτρια ξανά η Τελχινίδα!

Πανάξια πρωταθλήτρια Δωδεκανήσου είναι για μία ακόμη χρονιά, έκτη στη σειρά, η Τελχινίδα στις γυναίκες. Η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά νίκησε με 3-1 σετ το μαχητικό για τρία σετ Ροδίων Άθλησις στο Βενετόκλειο και πήρε τον τίτλο, διατηρώντας για μία ακόμη σεζόν το αήττητο της.

Η Τελχινίδα επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί από την αρχή της χρονιάς, κατακτώντας και φέτος το πρωτάθλημα Δωδεκανήσου στο «Βενετόκλειο». Η ομάδα του Νίκου Μακρή αιφνιδίασε τις αντίπαλους της και πήρε το πρώτο σετ με 25-22, ωστόσο η Τελχινίδα συγκεντρώθηκε περισσότερο στο στόχο της και ισοφάρισε σε 1-1, παίρνοντας το δεύτερο σετ με 25-19. Το τρίτο σετ ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα με την Τελχινίδα να κερδίζει 25-22 και να αποκτά το προβάδισμα αλλά και τη ψυχολογία. Το τέταρτο σετ «κύλησε» εύκολα γα την Τελχινίδα, που το πήρε με 25-10 και συνολικά με 3-0 νίκες, στέφθηκε πρωταθλήτρια Δωδεκανήσου.

Tα σετ: 22-25,25-19,25-22,25-10
Διαιτητές: Λαζαράκης- Παπαδούλη
ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Νίκος Τσιντομηνάς): Γκέκα, Παπαδοπούλου Ζ., Τερζίου Φ., Γεράκη Ε., Αμορανίτη Ι., Κουτζούκη Ν., Λορέντζου Κ., Μαθιουδάκη Χ., Αμορανίτη Ν., Κώτη Α., Χουσεϊν Ντ.
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Νίκος Μακρής): Λάππα Α., Ευθυμίου Α., Μαστρογιάννη Μ., Γιακουμή Ε., Ευθυμίου Α., Οικονόμου Σ., Τζανουδάκη Μ., Κανέλλη Γ., Ζωάννου Ε., Φραντζή Χ., Βενετοκλή Μ., Παναγίδου Χ., Περίδη Φ., Αποστολάκη Α.