“Περίπατος” της Α.Ε. Δικαίου!

Σε ρυθμούς ρελαντί η Α.Ε. Δικαίου συνέτριψε με 93-53(!) τον Ποσειδώνα Λουτρακίου και πέτυχε την έβδομη νίκη της στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα του Γιάννη Παπούλη μετά το α’ δεκάλεπτο ανέβασε στροφές, ξέφυγε στο σκορ και έφτασε άνετα στην επικράτηση, παρά την αντίδραση των φιλοξενούμενων στο γ’ δεκάλεπτο. Οι Κώοι ήταν σοβαροί στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και επιβεβαίωσαν πλήρως την ταμπέλα του φαβορί που είχαν πριν από το παιχνίδι απέναντι σε μία από τις δύο πιο αδύναμες ομάδες του ομίλου.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 19-19, 45-29(ημ.), 62-43, 93-53
Διαιτητές: Πετράκης Ι.- Μπαράχου
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Παπούλης): Βάση 11(1), Δρόσος Μ. 10(2), Τρύπας 9(2), Γεωργαδάκης 2, Τριτσάρης, Παρβαντώνης 13(1), Τζουρτζιώτης 3(1), Χατζηγιακουμής 6(1), Λάμπρου 11(1), Καραθωμάς 5(1), Χατζησταμάτης 5(1), Χλαπάνης 12.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Τσιλομελέτης 14(4), Πατουχέας 6, Σακελλάρης 8, Γεωργούλας 8(1), Τσαούσης 5, Τουργέλης 7, Παπαγεωργίου 5(1), Γρίβας.

1.Α.Ο. Πεύκης 29 (14-1) 1.184-978(+206)
2.Α.Ο. Μυκόνου 28 (14-0) 1.220-901(+319)
3.Αγία Παρασκευή 27 (12-3) 1.194-1.015(+179)
4.Νίκη Αμαρουσίου 22 (8-6) 1.049-982(+67)
5.Α.Σ. Πέρα 22 (7-8) 1.166-1.106(+60)
6.Α.Ε. Δικαίου 22 (7-8) 1.075-1.064(+11)
7.Α.Ο.Κ. Χαλανδρίου 20 (6-8) 944-1.054(-110)
8.Ελευθερία Μοσχάτου 20 (6-8) 1.027-979(+48)
9.Α.Ο. Ερμιονίδας 20 (5-10) 1.070-1.150(-80)
10.Ποσειδών Λουτρακίου 15 (1-13) 863-1.221(-358)
11.Τήρων Αγίων Θεοδώρων 15 (0-15) 923-1.265(-342)

*Ο Ποσειδών Λουτρακίου, ο Α.Ο. Μυκόνου, ο Α.Ο.Κ. Χαλανδρίου, η Ελευθερία Μοσχάτου και η Νίκη Αμαρουσίου έχουν εκτίσει το ρεπό τους