Δύο νίκες και τρεις ήττες για Τελχινίδα

Την αήττητη πορεία τους, μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου, συνέχισαν οι γυναίκες του ΡΣΦΠ Τελχινίς. Το Σάββατο το μεσημέρι υποδέχτηκαν στο Βενετόκλειο τη νεανική ομάδα του Φοίνικα και σημείωσαν την 9 νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.
ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΠΣ Φοίνικας 3-0 σετ σε 64΄(25-14 σε 25΄,25-16 σε 20΄και 25-09 σε 19΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Ελένη Μητροπούλου, Ντιλέκ Χουσεΐν, Αγλαΐα Σκορδά, Μαριλιάνα Σούρδη, Κέλυ Δαουτοπούλου, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Φαμπιόλα Τερζίου, Αριέτα Τερζίου, Φαίη Μίχου, Μελίνα Τερζή, Ειρήνη Κακλαμάνου και Μαρία Βρατσάλη.
Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Ι. Κωστοπούλου, Κ. Χατζηβάσιλα, Ε. Αθανασάκη, Μ. Βελίκτση, Καλ. Κουκιά, Δ. Κουκιά, Γ. Μαλιωτάκη,Β. Μπαλάκη, Μ. Κορμπα, Κ. Κουκιά (λ), Μ. Σαΐτη (λ), Μ. Μαμαλίγκα, Χ. Συμιακού και Λ. Σεΐτη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη, ο Ανδρέας Παπαδόπουλος και η Μαρίνα Παπαβασιλείου.

Το Σάββατο στο κλειστό του Ροδίων Παιδεία οι παγκορασίδες της Τελχινίδας αντιμετώπισαν το Ροδίων άθλησις. Οι μικρές της Κατερίνας Χειμωνέττου ήταν καλύτερες επιθετικά και επικράτησαν με 1-3 σετ.
Ροδίων Άθλησις- ΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ σε 97΄(08-25 σε 22΄, 18-25 σε 32΄, 26-24 σε 27΄και 11-25 σε 16΄)
Ροδίων άθλησις: (Βασίλης Προδρομίδης) Β. Λαχανιάτη, Φ. Αθανασίου, Ρ. Γενημανώλη, Μ. Μαύρου, Α. Ευθυμίου, Α. Πιττα, Η. Τζιτζικώστα,  Ε. Χατζηγιάννη και Ε. Χατζημανώλη.
Τελχινίς: (Κατερίνα Χειμωνέττου, Νίκος Τσιντομηνάς) Νικολέτα Γκίκα (λ), Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη (λ), Σταυρούλα Καλιόζη, Δέσποινα Μαστόρου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Δήμητρα Τιόλη, Χριστίνα Παρασκευά, Νοέμη Ντούσκου και Ελένη Μαστόρου.
Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Παπαδόπουλος και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Το βράδυ του Σαββάτου πραγματοποιήθηκε στο Βενετλοκλειο άνοιξε η αυλαία στην κατηγορία των παμπαίδων. Οι Αθλοπαιδιές Κω δε δυσκολεύτηκαν απέναντι στην Τελχινίδα και επικράτησαν με 0-3 σετ.
ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 0-3 σετ σε 49΄(10-25 σε 20΄, 07-25 σε 15΄και 11-25 σε 14΄).
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Τάσος Αμπλανίτης, Δημήτρης Καλιόζης, Ηλίας Ρέγκλης, Εμρέ Μποζατζή, Άλμπι Σωτηρίου, Βασίλης Καλιόζης (λ), Κων/νος Μανωλάκης και Μπαρτού Μποζατζή.
ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γιώργος Γεροβασίλης, Σταύρος Μαραγκός, Κώστας Θανόπουλος, Δημήτρης Παπαϊωάννου,  Θανάσης Καμπούρης (λ), Ιωάννης Καρδούλιας, Σάββας Κυπριώτης, Αποστόλης Μαντούκος, και Κων/νος Σπύρου.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Λάκης Λαζαράκης και η Μαρία Ινγγλέση.

Στις κορασίδες, μετά από ένα συναρπαστικό ματς που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στο κλειστό του Ροδίων Παιδεία η Τελχινίδα γνώρισε τη 2η ήττα της και αυτή τη φορά από το Ροδίων Άθλησις. Οι γηπεδούχες κατάφεραν με ανατροπή να πάρουν τη νίκη στο τάι μπρέικ από ένα αντίπαλο που παρουσίασε δύο αγωνιστικά πρόσωπα. Στο 1ο σετ οι αθλήτριες της Τελχινίδας ήταν καλύτερες επιθετικά και σχεδόν αλάθητες και επικράτησαν εύκολα με 14-25. Τα δύο επόμενα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες  με την Τελχινίδα να κατακτά το 2ο με 24-26 και τις γηπεδούχες το 3ο με 31-29 (!). Τα επόμενα σετ άνηκαν στο Ροδίων άθλησις που έπαιξε καλύτερα σε άμυνα και επίθεση ενώ η Τελχινίδα έκανε πολλά λάθη.
Ροδίων άθλησις-ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-2 σε 138΄(14-25 σε 27΄, 24-26 σε 32΄, 31-29 σε 35΄, 25-20 σε 27΄και 15-06 σε 17΄)
Ροδίων Άθλησις: (Βασίλης Προδρομίδης) Ειρήνη Γεράκη, Αγάπη Ευθυμίου, Αγγελική Πιττα, Φιλίτσα Μάγκου, Ε. Σταυρούλη, Άντζελα Ντέμο, Στέλλα Τουλουμτζίδου και Φ. Παπαβασιλείου.
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κατερίνα Χειμωνέττου) Δήμητρα Βαρτζιά, Ειρήνη Κακλαμάνου, Σταματίνα Γκιζέττη, Αναστασία Δημητριάδη, Άννα Καπετάν Γεωργίου (λ), Μιχαέλα Βογιατζή, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Σταυρούλα Καλιόζη, Εύη Μανωλάκη (λ), Ελένη Μαστόρου, Μελίνα Τερζή, Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Μαίρη Παπαδούλη.

Για το πρωτάθλημα Ανδρών την Κυριακή το απόγευμα ο Φοίνικας φιλοξένησε στην Κρεμαστή τον ΡΣΦΠ Τελχινίς. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έκαναν το 5 στα 5 ενώ σε κανένα σημείο του αγώνα δε φάνηκε να απειλούνται από τους αντιπάλους τους.
ΑΕΣΠ Φοίνικας-ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 65΄(25-12 σε 22΄, 25-18 σε 22΄ και 25-15 σε 21΄)
Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Ιωάννης Αναστασάς, Μηχαήλ Ανθης, Γιώργος Γιακουμάρος, Ντάνιελ Γκένοφ, Εμμανουήλ. Καραθεοδώρου, Αστέριος Καρυώτης, Γιώργος Κουκιάς, Ευκλής Μαμαλίγκας (λ), Λοΐζος Παπακωνσταντίνου, Σταύρος Ρουσέττος, Δημήτρης Σαμπάνης (λ) και Ρικάρντο Σαμπάνης.
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Δημήτρης Καλιόζης, Πάνος Μπάλής, Δημήτρης Λαζαράκης, Βασίλης Σπυρόπουλος, Γιάννης Σαρικάς, Άλμπι Σωτηρίου, Στέλιος Χαριστής (λ) και Αντώνης Χατζηγεωργίου.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Σάββας Πάττας, η Μαρία Ινγγλέση και ο Ευθύμης Καλημεράκης.