Γ’ Εθνική Κατηγορία: Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι

• Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ΑΕΡΑ, εντός έδρας ισοπαλία για τον Α.Ο. Πυλίου

Διεξήχθησαν τα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 3ο όμιλο, που συμμετέχουν οι ομάδες της Δωδεκανήσου.
Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον Α.Σ. Ρόδος και τον ΓΑΣ Ιάλυσος που έγινε στο γήπεδο Αρχαγγέλου, με τους «τοξοβόλους» να προηγούνται με κοντινή κεφαλιά του Εμπουμπά και τα «ελάφια» να ισοφαρίζουν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κέρι.
Με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα ο Α.Σ. Ρόδος έπεσε στην 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο ΓΑΣ Ιάλυσος βρίσκεται στην 14η θέση του πίνακα.
Η ΑΕΡΑ… πάτησε στην 12η θέση της βαθμολογίας, έπειτα από την σπουδαία εκτός έδρας νίκη της με σκορ 3-0 σε βάρος του Πανελυσινιακού, ενώ ο Α.Ο. Πυλίου δεν τα κατέφερε στο εντός έδρας παιχνίδι με το Μαρκό, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 2-2.
Από εκεί και πέρα, ισόπαλο με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ΠΑΣ Κόρινθος- Α.Ε. Μυκόνου, στην κορυφή της βαθμολογίας επέστρεψε ο Αστέρας Βάρης που επιβλήθηκε εκτός έδρας του ΠΑΟ Βάρδας με 1-0, η Θύελλα Ραφήνας επικράτησε της Εράνης Φιλιατρών με 2-0, με τον ίδιο σκορ επιβλήθηκε ο Παναγιάλειος του Βύζαντα Μεγάρων, ενώ ο Παναργειακός κέρδισε την Α.Ε. Μεσολογγίου με 3-0.