Αντε να καταλάβω, την ανάγκη πολιτικών, κάθε πικραμένου πολιτευτή και εκπροσώπων κομμάτων, να δηλώσουν την παρουσία τους στην Κω με απανωτές ανακοινώsεις. Παραβλέπω, το ότι κάτι τέτοιες στιγμές, αρκούν οι ανακοινώσεις του Συντονιστικού Οργάνου και των ειδικών. Είναι ίδιον της ελληνικής πολιτικής σκηνής να «παρελαύνουν» σε φωτιές, σεισμούς , καταποντισμούς. Αλλά να συνοδεύεις τις «ενέργειές σου», με φωτογραφική πόζα δίπλα στα χαλάσματα του σεισμού; Ούτε καν με ένα τυχαίο (τάχα) πλάνο; Πάλι καλά που ο φωτογράφος απέναντι -με μεγαλύτερη επίγνωση της κατάστασης- δεν είπε «say cheese» να έχουμε μια χαμογελαστή φωτογραφία με φόντο τα φονικά ερείπια.
Μα πόζα στα ερείπια;
![](https://www.dimokratiki.gr/wp-content/uploads/2017/07/566-7.jpg)