Νικήτρια η ΕΑΡΜΕΘ-ΕΑΝΕΘ

Η ΕΑΡΜΕΘ- ΕΑΝΕΘ κατάκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά μπάσκετ της 95 Α.Δ.Τ.Ε., αφού κέρδισε στον χθεσινό μεγάλο τελικό με 51-34 την Δ.Μ.Ε.Θ. Η ομάδα του Γιώργου Αντωνίου είχε το προβάδισμα στο σκορ μετά το πρώτο δεκάλεπτο και παίζοντας καλύτερα στο β’ ημίχρονο πήρε τη νίκη και την πρώτη θέση με πρώτους σκόρερ τους Χριστοδουλόπουλο και Γιαννέλη.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-9, 19-23(ημ.), 30-40, 34-51
Διαιτητές: Διαμαντής- Κουτσαργιώτης
Δ.Μ.ΕΘ. (Λάγκαλης): Ζαμπούκας 5, Ποντικέας 7(1), Λάγκαλης, Τσάκος 2, Μπούσδρας, Κακούλης 7(1), Καφετζόγλου 2, Τσόλλας, Χατζηδημητρίου 10(1), Ταρλάς 1.
ΕΑΡΜΕΘ- ΕΑΝΕΘ (Αντωνίου): Κιούσης, Φαλαράκης, Σταμάκος, Γκιουζέλης, Λαχανάς 8, Αθανασόπουλος, Δεμενόπουλος 11, Χριστοδουλόπουλος 17(1), Γιαννέλης 13, Τσιούπλης 2.